Цілющі властивості лаванди.

Лаванда є однією з найбільш універсальних і корисних трав, які вже давно використовуються в медичних процедурах. Ефірні масла, витягнуті з лаванди, використовуються в лікувальних цілях. Так само, використовується в косметології, завдяки своєму приємному аромату.
Заспокійлива і ароматна лаванда

Ця рослина вже дуже давно використовується в медицині, як заспокійливий засіб.

Хоча офіційно медицина не визнає ароматерапію ефективною, тому важко довести всі переваги препарату. Але недавні дослідження в Японії це довели. Згідно з дослідженням Американського хімічного товариства, журнал загальної хімії сільського господарства і продовольства виявив, що при вдиханні ліналоола в достатній кількості скорочується рівень стресових ситуацій, збільшується рівень лейкоцитів і лімфоцитів (білі кров’яні клітини і лімфоцити імунної системи є важливим елементом). Він стверджує, що лаванда це рослина, яка має найвищу концентрацію ліналоола.

Лаванда прийшла із Середземномор’я. Сьогодні вона поширена досить добре: у Європі, Австралії та США, а так само в південній її частині. Є два різних типи лаванди. Широколистова лаванда і лаванда з малими вузькими листочками і темними кольорами (французька). Широколистова лаванда містить велику кількість цинеолу і камфори, і в три рази більше нафти, ніж французька лаванда. Але у вузьколистої лаванди аромат сильніше.

Лаванда в народній медицині. Кілька досліджень показали, що лавандові ефірні олії корисні при багатьох захворюваннях, таких як мігрень, головний біль, депресія, неспокій, перепади настрою, страх, втома і втрата контролю. Лаванда може використовуватися під час вагітності і виявилося, що може бути корисною в лікуванні екземи та дерматитів. Лаванда також допомагає лікувати рак молочної залози, рак печінки, а також використовується для лікування прокази.

При таких захворюваннях також використовують лаванду: прискорене серцебиття, артрити, непритомність, невралгія, запаморочення, безсоння, епілепсія та інші напади, ревматизм, болі в м’язах, розтягнення, нетравлення шлунка, болі в животі, нудота, блювота, зубний біль, вугрі, рани, укуси змій, захриплість, втрата голосу, алергії, сонячні опіки і сонячний удар, абсцес, облисіння, астма, стригучий лишай, укуси комах, фурункули, опіки, охолодження, коліки, кашель, цистит, інфекції вуха, горла і дихальних шляхів. Лаванда бадьорить, стимулює апетит і усуває здуття живота. Також є одним з важливих компонентів солі для ванн.

Домашні тварини теж можуть отримати вигоду з цілющих властивостей лаванди. Вона використовується не тільки в якості заспокійливого засобу, а також допомагає позбутися від бліх. Лаванду часто додають у десерти, желатин, цукерки і чай, а також використовується для ароматизації. До речі, лаванда ще хороший засіб від молі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: