Цивільний шлюб – за і проти!

Поняття «цивільний шлюб» досить міцно увійшло в наше сучасне життя, однак ставлення до нього традиційно розділяє суспільство на 2 намагаючись переконати один одного.

Як правило, за статевою ознакою, оскільки чоловіки найчастіше віддають перевагу залишатися вільними, а жінки бачать в офіційному шлюбі можливість відчувати себе захищеною – соціально і матеріально. Які ж аргументи сторони приводять один одному?

Популярні аргументи на користь цивільного шлюбу:

Свобода і рівність. Багато хто стверджує, що залишаючись разом поза шлюбом, вони демонструють істинні пориви – любов, а не обов’язки «перед Богом і людьми». Можливо, вони і справді так думають, однак суспільство дивиться на ситуацію абсолютно іншими очима: чоловік у цивільному шлюбі раніше вважається холостяком, а жінка – тієї, яку заміж не беруть.

Поживемо – побачимо. Деякі розглядають цивільний шлюб як підготовчий етап до сімейного життя. В принципі, аргумент досить здоровий, оскільки спільне проживання допомагає краще один одного дізнатися і притертися в самих різних ситуаціях, проте деякі пари розходяться, деякі одружуються, а деякі «застряють» у цивільному шлюбі довше, ніж хочеться хоч одній стороні. Психологи вирахували «критичний вік» цивільного шлюбу: якщо ситуація з оформленням стосунків не рухається з мертвої точки протягом 4 років – пора задуматися і брати ситуацію в свої руки.

Економія коштів. Незважаючи на те, що більшість дівчат з дитинства мріють про біле плаття і розкішне торжество, не можна не визнати, що ці витрати завдають серйозної шкоди сімейному бюджету. Деякі пари приймають рішення витратити ці гроші трохи іншим способом – добре відпочити, відремонтувати і заново обставити квартиру або попросту здійснити якусь практичну мрію. На жаль, деякі чоловіки свідомо «відкуповуються» від практичних або наївних дівчат.

Популярні аргументи проти цивільного шлюбу:

Штамп у паспорті дасть мені відчуття стабільності. На жаль, це тільки відчуття. Як показує статистика, на 100 укладених шлюбів  припадає близько половини розлучень. Тут є про що замислитися.

Кар’єрний ріст. Не секрет, що роботодавці воліють наймати співробітників, від яких віє постійністю: люди, які перебувають в офіційному шлюбі представляються їм найбільш стабільними, а отже, привабливими.

Бажання довести серйозність відносин. Не секрет, що відносини повинні розвиватися. Після цукерково-букетного період настає період притирання. Його змінює пропозицію пожити разом, після приходить найбільш підходящий час заводити дітей і т.д. Щоб не дати відносинам «застигнути», їх потрібно вчасно переводити на новий етап. Звичайно, наведені мною щаблі не є догмою – у кожного своє життя, однак на певному етапі цивільне подружжя все ж починають замислюватися, чим вони все-таки не влаштовують свою половину, якщо після закінчення значного терміну відносини не зрушуються з мертвої точки. Можливо, саме цей момент ще не є ні кінцем відносин, ні початком кінця, але швидше за все, він є кінцем початку.

Звичайно, кожна пара повинна приймати своє власне рішення і досягати своїх власних компромісів, але рішення про оформлення або про відмову від офіційного оформлення відносин має бути спільним. Інакше ці відносини неповноцінні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: