Цукрозамінники користь і шкода.

Сьогодні популярність дієт просто вражає своїм різноманіттям. Відкрийте будь-який жіночий журнал, і там Ви знайдете не один варіант різних дієт. Багато дієти має увазі заміну цукру різними сахарозамінниками. Аргументується це тим, що ці препарати самі по собі в рази солодші цукру і тому вживати їх потрібно в набагато меншій кількості. А це означає, що Ви не з’їсте стільки багато калорій, і вони не відкладаються у вигляді жирових клітин, що цілком сприяє схудненню. Але насправді це зовсім не так.  

Давайте розберемося, який принцип дії у цукрозамінників. Коли будь-який солодкий продукт потрапляє в наш організм, починає вироблятися специфічний гормон – інсулін. Цей гормон в значній мірі допомагає засвоїти нашим клітинам  цукор, що надійшов і запускає низку біохімічних реакцій у нашому організмі. Ці реакції в кінцевому підсумку перетворять цукор в чисту енергію, а ось його невитрачені залишки – в жирову тканину.   

Якщо людина хвора на цукровий діабет, то його організм не може синтезувати інсулін. Це дуже погано, адже цукор тоді змушений постійно циркулювати в крові і це призводить до різноманітних патологій. Ось це і є та єдина ситуація, коли цукрозамінники призначені. В інших же випадках, якщо людина не страждає діабетом, цукрозамінники активізують інсулін і стимулюють почуття голоду – причому до такої міри, що відмовитися від надлишку їжі, не відчуваючи фізичних мук, людина вже не може. А ось переїдання, яке абсолютно не виправдано потребами організму, як раз і призводить до зайвих кілограмів.

Побічні ефекти.   

Марність подібних препаратів при схудненні ще не найстрашніше. Маса побічних ефектів, якими володіють цукрозамінники (і синтетичні і рослинні) набагато гірше. До переваг можна віднести відсутність додаткового неприємного смаку (що дуже поширене серед подібних препаратів), і до того ж цей препарат у двісті разів солодше звичного нам цукру. Але от, потрапляючи до нас в організм, цукрозамінник розпадається там на кілька складових, серед них метанол, який призводить до сліпоти і ще формальдегід, провокуючий ракові захворювання.  

Деякі цукрозамінники організм взагалі не засвоює, та призводить до серйозних проблем у травленні, може викликати захворювання кишечника і різні алергічні реакції,а також і інші страшні хвороби, такі як  рак простати, сечового міхура або ж кишечника, призвести до хронічної ниркової недостатності. 

 Насправді калорійність цукрових замінників не набагато нижче, але от при тривалому їх застосуванні також можна отримати онкологію, ниркову недостатність або ж токсичне ураження печінки. 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: