Далматинець – догляд, характер, дресирування!

Далматинець (або Далматин) – одна з найвідоміших і найяскравіших порід собак. Завдяки своєму унікальному забарвленню сплутати далматинця з представниками іншої породи просто нереально. Популярність цим собакам приніс знаменитий диснеевский мультфільм, а потім і повнометражний художній фільм.

На жаль, саме мультфільм зробив нещасними багатьох далматинцев – люди, які закохалися в цятки, побачені на екрані, бездумно заводили собі представників цієї породи, а потім, коли прийшло розуміння, що герой мультика і істота, що живе вдома – це зовсім різні собаки, багато вихованці опинялися на вулицях і в притулках. Вся справа в тому, що у далматина дуже складний характер і виховати його не так вже й просто.

Зовнішній вигляд далматинця

Далматинець – дуже елегантний, стрункий і в той же час м’язистий пес. При рості 54-61 сантиметрів собаки важать від 24 до 32 кілограм. Далматин дуже гармонійний і має правильні пропорції. У нього практично квадратний тулуб, дуже красива, виточена голова, круглі очі, висячі вуха і довгий хвіст.

Шерсть у представників цієї породи жорстка і коротка, але густа. Забарвлення – це те, що робить далматинця унікальним: на білому фоні чорні або коричневі цятки. Найбільше цінуються ті собаки, у яких симетричні плями. Допускаються повністю пофарбовані в чорний або коричневий колір вуха, але бажано, щоб і вони були плямистими. У чорних собак мочка носа чорна, у коричневих – коричнева. Що примітно, малюки далматинці народжуються абсолютно білими – цятки у них з’являються потім.

Характер далматинця

 • Далматинець – універсальна собака-компаньйон для всієї родини.
 • Представники цієї породи собак добрі, уважні, чутливі вихованці.
 • Далматинці – справжні аристократи, у яких гостро розвинене почуття власної гідності.
 • Далматин активний, сильний і дуже витривалий: він здатний долати чималі відстані.
 • Далматинець зовсім не сторожова собака і ніколи не нападе першим, але в разі небезпеки, плямистий друг зможе заступитися за свого господаря і його майно.
 • Представники цієї породи не терплять фамільярності.
 • Собаки цієї породи люблять грати з дітьми, якщо останні не переходять дозволених рамок.
 • Далматинці не просто шалено люблять свого господаря, вони фанатично обожнюють його.
 • Далматинці схильні до домінування, тому утримувати кілька собак в будинку проблематично, особливо це відноситься до кобелів.
 • Далматинці легко піддаються дресируванню, але господареві необхідно бути більш наполегливим і послідовним.
 • Собаки цієї породи бувають дуже злопам’ятними.
 • Далматинця не можна фізично карати – вони від цього стають боязкими або навпаки – злісними (не забувайте про злопам’ятство).
 • Правильно вирощений далматинець – це комунікабельний і веселий пес.
 • Далматини активні і дуже люблять грати – вони можуть бігати і веселитися з ранку до вечора.
 • Собаки цієї породи не можуть переносити самотність і нудьгу – через це вони можуть впасти в депресію або шкодити господареві.
 • Далматини спокійно ставляться до чужих людей.
 • Собаки цієї породи володіють сильним характером і волею, вони сміливі і рішучі.
 • Представники цієї породи швидко вловлюють атмосферу в будинку – якщо немає тепла і розуміння між членами сім’ї, то «чотириногий барометр» стане пригніченим і нервовим.
 • У далматинців багата міміка – ці собаки вміють усміхатися.

Догляд за далматинцем

 1. Далматинець може жити як в квартирі, так і в заміському будинку, але за однієї умови – регулярних прогулянках і великих фізичних навантаженнях.
 2. Короткошерстий далматин не пристосований для життя на вулиці цілий рік – взимку він буде мерзнути.
 3. Далматинця не можна тримати на ланцюгу – від цього собака стане агресивною, озлобленою і некерованою.
 4. Собаки цієї породи дуже активні – рух їм необхідний для нормальної життєдіяльності, тому вихованця треба забезпечити прогулянками і фізичним навантаженнями.
 5. Шерсть у далматинців коротка, але під час линьки від неї багато слідів, тому необхідно регулярно і ретельно вичісувати собаку.
 6. Взимку для тривалих прогулянок далматинця знадобиться теплий комбінезон.

Дресирування далматинця

Далматинець – собака велика, тому ваш вихованець повинен знати базові команди слухняності і вміти вести себе в громадському місці.

Далматинець дресирується не просто – собаку треба зацікавити, переконати в тому, що дресирування потрібне і важливе для неї. Ці собаки ніколи не будуть виконувати команди механічно.

Неправильно підібрана мотивація для дресирування або грубе поводження з собакою приведуть до того, що ваш пес стане злим, некерованим і навіть небезпечним.

Щоб вихованець був щасливий і повний сил, необхідно задовольнити потребу далматинця в бігу: бігайте з ним разом або нехай вихованець біжить за велосипедом. Любителі цієї породи стверджують, що тільки щоденний крос в 20 кілометрів зробить далматина щасливим.

До речі, далматинці дуже люблять плавати і навіть пірнати, тому водні процедури теж повинні входити в догляд за твариною.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: