Де і як шукати монети?

Для початку зрозуміємо, про які монетах йдеться – звичайно ж про старовинні або більш менш старі (часів СРСР). Ці монети цікаві колекціонерам і буде особливо приємно почати власну колекцію монет, які ви знайдете самі за допомогою металошукача.
 
Будемо вважати, що Ви вже знаєте, що сучасний металошукач вміє розрізняти предмети з кольорового сигналу від «чермета», його чутливість на монету до 40 см., а на великий об’єкт до 1,5 метрів.  
 
Де можна шукати монети? – Так практично скрізь , де жили або перебували люди.
 
Років 100-200 тому монети були основним «предметом» з кольорового металу, які втрачали люди. Відповідно знаючи такі місця (де жили і активно ходили люди) – Ви без зусиль знайдете там монети та інші речі з минулих століть використовуючи будь-який металошукач.
 
Звертаємо вашу увагу, що ідеальні ті місця, де зараз немає ніяких споруд і будівель, а раніше – відповідно були. Зараз у цих місцях може бути просто орне поле або молодий гай чи ліс. Саме в таких місцях пошук монет з металошукачем дуже плідний!
 
Давайте визначимо місця, де шукати монети:
 

  • Місця розташування колишніх сіл
  • Ярмарки і базари
  • Заїжджі двори
  • Питні заклади
  • Дороги та стежки
  • Броди і переправи

Місця колишніх сіл.
Це мабуть найпопулярніші місця паломництва шукачів з металошукачами. І причин тому кілька: знайти їх за старими картками не так важко, їх площа велика, відповідно і кількість втрат \ знахідок теж, існувати могли досить довго. Так що, порівнюючи старі і нові карти, ви без зусиль знайдете кілька зниклих сіл в будь-якому районі і місцевості. Знахідки монет в таких місцях завжди численні і знайдені монети можуть датуватися від 17 до 20 століття. 
 
Багато сіл зникли саме в 20 столітті. Слід правда звернути увагу – чим пізніше зникла село, тим більше там буде сучасного сміття і тим складніше буде пошук (пробки, консерви, дріт). Однак праця завжди будуть винагороджені дюжиною монет які ви знайдете на місці будь-якого колишній селі!
 
Ярмарки і базари
Ласе місце для будь-якого шукача. Шукати монети на місці де проводилися ярмарки чи недільні базари – одне задоволення. Монет багато, концентрації їх по площі більша, сміття мало – казка а не пошук. Але знайти ці місця часом не просто тому на картах вони не вказані, а потрібно обчислити точно місце їх проведення. Саме в пошуках місця ярмарки багато шукачів вичісують з детекторами всю околицю села якщо відомо що в ній в давні часи бували ярмарки. Інформацію про ярмарках Ви можете знайти в спеціальних списках по своїй галузі.
 
Заїжджі двори
Місця, де подорожньому раніше можна було переночувати або пожити кілька днів. Що на подобу придорожніх мотелів. Біля них теж завжди можна шукати монети і вельми результативно. Нерідкі випадки знаходження скарбів біля заїжджих дворів, які могли бути результатом побоювання власника закладу за свої гроші або гість приховував неподалік свої заощадження, побоюючись крадіжок.
 
Питні будинки 

Розташовувалися як правило біля в’їзду \ виїзду в село або на деякому віддаленні. Кількість монет яке знаходять з металошукачами біля питних будинків деколи зіставно з ярмарками. Ще б, у цих будинках життя кипіло і вирувало, люди пили, веселилися, билися, їх грабували – і все це приводило до втрат, у тому числі і монет, які ми з вами шукаємо.
 
Дороги та стежки

З’єднували села і райони, хутори і повіти. По них ішли люди, їхали вози. Життя часто кипіла біля прохідних дорого. А якість доріг в минулі століття було ще гірше ніж зараз (як не дивно), більшість була без покриття. І будь-яка втрата, що впала на землю тут же ховалася в густій грязьовій каші, що покриває дорогу більшу частину року. Часом можна намацати дорогу прямо посеред поля, коли за знахідками починає вибудовуватися крива лінія, яка раніше могла з’єднувати прилеглі села, наприклад. Знахідки монет уздовж доріг також не рідкість, тільки їх щільність менше ніж в інших місцях. Хоча трапляються дуже популярні сільські стежки, уздовж яких можна назбирати безліч монет.
 
Броди і переправи
Шукати монети варто і тут. При чому їх може бути навіть більше ніж просто вздовж дороги. Люди переходячи брід або користуючись переправою робили різні справи (злазилия з коня, перевантажували вантаж з воза і т.п.) при цьому втрачаючи монети. Так само монетки губилися через те що у мостів часто доводилося платити за проїзд і дрібні гроші завжди була в ходу.
 
Отже, ми розповіли трохи основ, про те, де шукати монети за допомогою металошукача. Тепер обговоримо в двох словах – Як шукати монети!
 
Ну розповідати як водити котушкою металошукача з боку в бік – ми не буем, ми дамо лише декілька практичних порад:
 
– Монетний сигнал на металошукачі дуже чіткий і дзвінкий, зверніть увагу як реагує ваш металодетектор на монету! Цей сигнал завжди виділяється чіткістю і дзвінкість.
 
– При пошуку монет намагайтеся скласти «карту знахідок на місцевості»
 
– Часто монети та інші знахідки розташовуються по периметру будівель, вздовж сільської вулиці, в місці найбільшого скупчення людей і де життя максимально «кипіло». Намацавши таке місце – обходьте його з приладом максимально уважно і досконально.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: