Де краще працювати: в солідній корпорації або в малій компанії?

Рішення, де краще працювати, – в невеликій, але з великим потенціалом або у вже відомій потужній компанії – є одним знайважливіших для шукача роботи,особливо на початку кар’єри. Мова не про те, що з цього доброго чи поганого. Вибір компанії собі до душі сильно залежить від того, яких висот ви хочете досягти, і що ви готові зробити для цього в тій чи іншій організації.
 
Сказати однозначно, що краще – велике підприємство або маленька дружня команда – не можна. Наприклад, великі компанії в змозі запропонувати значний соц-пакет, однак і тут бувають винятки. Зараз можна зустріти організації чисельністю менше 100 співробітників, у яких пропонуються плюшки не гірше, ніж в корпораціях. Звичайно, при виборі ідеального місця роботи одним соц-пакетом справа не обмежується.
 
<="text-decoration: underline;">Переваги великої компанії
 
Великі корпорації на те вони й великі, що володіють унікальними пільгами і перевагами на ринку. Проблеми стартаперів тут – це міф. Все просякнуте успіхом і упевненістю в завтрашньому дні. Хіба погано мати такі прерогативи?
 
Очевидна організаційна структура
 
Вибираючи велику компанію, ви можете бути впевнені, що тут діє роками налагоджений механізм роботи. Це гігантська машина з чітко встановленими правилами, як робити та і інших речей. Працюючи у великій організації, вибудете точно знати область вашої діяльності, яке місце ви займаєте в відділі і навіть як досягти просування по службі. Такий варіант підійде не для всіх. Але якщо ви хочете стабільності і мати перед очима чіткий план по кар’єрному зростанню, – це якраз те, чим володіють великі компанії.
 
Хороший соцпакет і “золотий парашут”
 
Великі компанії, як правило, надають своїм співробітникам непогані переваги у вигляді безкоштовного медичного страхування або хороших податкових відрахувань до пенсійного фонду. Чим менше дохід корпорації, тим менше ймовірність, що вони можуть дозволити собі оплачувати соцпакетні блага життя.
 
Звичайно, всі ці привілеї мають значення тільки за умови, що ви маєте намір ними користуватися. Дослідження показують,що тільки трохи більше половини співробітників великих компаній, що мають можливість працювати неповний день, користуються бонусами; зі штатних працівників – тільки 77%. Однак незалежно від розмірів організації, добре б довідатися про повний перелік доступних вам переваг.
 
Можливість змінити область діяльності, не змінюючи роботи
 
Корпораціям потрібна велика кількість фахівців різного профілю. Навіть якщо ваша спеціалізація досить вузька, у вас є шанс поміняти свою роль в компанії і освоїти нову посаду, не змінюючи поточного місця роботи.
 
<="text-decoration: underline;">Проблеми великої компанії
 
Робота у великій організації здається райдужною та привабливою лише на перший погляд. Але якщо ви твердо мають намір стати частиною немаленькою корпорації, розгляньте деякі її мінуси.
 
Немає змін (або вони відбуваються повільно)
 
На будь-які зміни у великих компаніях може піти багато часу. Навіть якщо керівництво відкрите для нових ідей (що трапляється не завжди), зміни у відділі або створення нового продукту можуть зайняти досить тривалий термін.Нарешті, багато хто бажає залишити свій слід в компанії. У маленькій організації зробити це набагато простіше, ніж у великій.
 
Відсутність знайомства з іншими колегами
 
Неважливо на скільки ви товариські або,навпаки, сором’язливі, якщо ви працюєте у великій компанії зі штатом у 100 і більше осіб, неможливо знати всіх. А з деякими з них ви навіть ніколи не зустрінетеся в майбутньому, хоча вони і грають важливу роль у вашій роботі.Наприклад, генеральний директор, головний бухгалтер або начальник юрвідділу. Поважаюча себе компанія дає своїм співробітникам право донести свою проблему до керівництва, однак це не гарантує, що її розглянуть і вживуть заходів.
 
Якість виконання залежить не від вас, а від відділу
 
У випадку з великою організацією ваш успіх і досягнення залежать від того, де ви розташовуєтеся всередині компанії.Як би ви не лізли зі шкіри геть, трудячись у неблагополучній групі, якість вашої роботи буде низька. Така ситуація впливає і на вашу здатність рухатисявгору по кар’єрних сходах. Як точно зазначив один з інженерів Google: “Якість вашого життя може сильно відрізнятися в залежності від тієї групи, до якої потрапите. Будучи частиною гарної продуктивної команди – це зробить ваше життя прекрасним.Погана ж команда принесе одні невдачі. З ким ви працюєте має великий вплив на вашу кар’єру.
 
“Ніхто не сперечається, якщотрудитися з неприємними людьми, ні до чого хорошого це не приведе. Ще сумніше,якщо між вами і тією частиною компанії, з якою ви б хотіли працювати, встає який-небудь нетямущий начальник а бо цілий взвод менеджерів.
 
<="text-decoration: underline;">Переваги малої компанії
 
Робота в компанії, що складається всього з пари десятків людей, не розраховує тими ж масштабами, що велика організація. Але для тих, хто хоче отримати роботу в місці, де всі один одного знають, і можна сказати, дружать, – деякі бонуси таки є.
 
Вашу спіх помітний
 
У великій організації, навіть вилазячи зі шкіри геть, не факт, що ви досягнете положення генерального директора. У невеликій ж компанії, якщо ви зробите щось значне, це всі помітять. Тут легше виділитися, тим більше володіючи відмінними навичками і характеристиками. Ваші дії більш значущі.
 
Особливо на початку кар’єри, робота в невеликій компанії – це відмінний спосіб закріпити свої здібності, отримати зв’язки і репутацію, яка буде з вами протягом наступних років.
 
Компанія жива і гнучка
 
Працювати в тісному контакті з усіма своїми колегами – це не тільки знаходитися в зоні їх видимості. У вас є прямий доступ до важелів управління. Ви можете обговорити виникаючі проблеми або запропонувати чудову ідею безпосередньо керівництву, без посередників. Увеликій компанії такі речі можуть займати від пари днів до декількох тижнів. У той час як в малій організації вам достатньо постукати в сусідні двері, де сидить бос.
 
Обов’язки на багато різноманітніші
 
У великої корпорації ви можете перемикатися на різні посади і отримувати різні навички, не йдучи з компанії. У малій ж організації вам потрібно знання різних навичок на одному посту. Особливо сильно це відчувається в стартапи, де один працівник покликаний виконувати відразу кілька ролей, – що виходить далеко за межі вузькоспеціалізованої роботи. Тут вам потрібно підкоригувати фото в Photoshop’е, там перевірити комп’ютер на віруси, потім ще потрібно оновити інформацію на корпоративному сайті … Якщо вам подобається така різнобічна діяльність на одному робочому місці, то невелика компанія стане для вас підходящим місцем.
 
<="text-decoration: underline;">Проблеми малої компанії
 
Якщо ви можете без особливих зусиль поговорити з директором компанії, це зовсім не означає, що всі ваші проблеми негайно будуть вирішені. Ось кілька моментів, які слід врахувати при виборі малої компанії в якості свого місця роботи.
 
Всі невдачі видно як на долоні
 
Коли ваш директор бачить, що саме ви привели великого клієнта, – це прекрасно. Але така ситуація – палиця з двома кінцями. А якщо ви допустите помилку? Хороший працівник, звичайно, постарається звести всі невдачі до мінімуму. Але коли ви усвідомлюєте, що більшість колег будуть в курсі про ваше факапе, стає трохи не по собі.
 
Бонусів менше
 
Невеликі компанії, особливо стартапи, як правило не в змозі запропонувати співробітникові значний соц-пакет. Команда повинна якось підтримувати своє існування до тих пір поки не розростеться і не зміцніє. Надія, що з нічого коли-небудь вийде щось, завжди пов’язана з ризиком. Якщо вам потрібні певні пільги чи допомоги, а компанія не пропонує їх, розумніше знайти ту організацію, яка надала б вам бонуси прямо зараз, а не годуватися надіями на світле майбутнє.
 
Юрвідділу або відділу кадрів, швидше за все, немає
 
Невеликим компаніям часто не до того, щоб створювати юрвідділ або відділ кадрів. З одного боку, це спрощує реєстр співробітників організації. З іншого, – в команді немає людини, в чиї обов’язки б входив прийом робітничих скарг, пошук нових співробітників або просто покупка печева та кави в офіс. Та ж проблема з юридичним відділом. Мати штатного юриста дорого для маленької компанії, але зовсім без юридичної допомоги теж ніяк не можна: завжди потрібно знати, чи всі виконувані вами дії правомірні, а контролювати всі юридичні питання самому -вкрай складно.
 
Яку компанію в підсумку вибрати – велику чи малу – залежить від ваших особистих відчуттів: що по-вашому вам більше підходить. Не всі готові працювати у великій корпорації з тисячею співробітників. При виборі роботи своєї мрії важливо не тільки оцінювати розмір зарплати або соц-пакета, але, перш за все, де ви і ваші навички можуть бути найбільш корисні і ефективно застосовані.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: