Де шукати роботу?

Що робити, якщо ти вже чітко уявляєш яку роботу ти шукаєш і знаєш коли ти це робитимеш? Залишилося розібратися з самим основним питанням – де шукати роботодавця. Де ж знаходяться ті місця, в яких чекають не дочекаються коли ти прийдеш і попросишся до них на роботу?

Знайди що-небудь, що тобі подобається робити, а потім знайди кого-небудь, хто буде тобі за це платити (Кетрін Уайтхорн).

Загальна статистика ринку праці говорить приблизно про наступне – на 10 прямих звернень до роботодавця ти отримуєш один відгук і одну пропозицію роботи на 10 співбесід. Може когось ці цифри шокували – але звичайний процес пошуку роботи часто виглядає саме так.

Виходячи з цього можна зробити один простий висновок – чим більше каналів пошуку роботи, тим більша вірогідність знайти бажане. Не варто зациклюватися на чомусь одному. Нижче наводемо 10 основних методів пошуку роботи, відомих на сьогоднішній день:

1. Пошук через Інтернет

На сьогодні це найбільш масове і найшвидше джерело пошуку будь-якої інформації, і це вже навіть не метод, а засіб пошуку. Крім інформації про можливі вакансії роботодавців, ти зможеш знайти ще масу корисних функцій таких як розсилка свого резюме, контакти в соцмережах і на тематичних форумах, інформація про роботодавця, різна аналітика і т.п.

Читайте також: Як правильно шукати роботу?

2. Через знайомих і родичів

Як на мене, це один з найефективніших методів пошуку, в розрізі того, що хтось із знайомих може дати тобі підказку про яку-небудь вакансії або, що ще краще, рекомендацію. Буває навіть так, що необхідна вакансія з’являється тільки завдяки знайомству. Канал продажів за рекомендаціями на будь-якому ринку один з найнадійніших. Вітчизняна і західна статистика свідчить – не менше 30% відсотків претендентів знаходять роботу саме таким чином.
робота 2
3. Оголошення про вакансії в спеціалізованих виданнях

Це також ще поки один з наймасовіших каналів пошуку роботи на сьогоднішній день. Існує достатня кількість друкованих видань, що спеціалізуються на пошуку роботи. Тут досить просто придбати газету, ознайомитися з вакансіями і дзвонити або розсилати резюме безпосередньо роботодавцю.

4. Пряме звернення до працедавця

Багато претендентів нехтують або навіть соромляться цього методу, хоча він часто приносить свої результати. Це пов’язано з тим, що завжди існує ринок “прихованих вакансій” інформація про які не публікується ніде.

5. Самостійна публікація свого оголошення

Цей метод також має достатню кількість своїх прихильників. Для його реалізації складаєш своє оголошення або міні-резюме та розміщуєш на різних сайтах, блогах і рубриках, у спеціалізованих друкованих виданнях і т.п. Одне з найбільших переваг в даному випадку – роботодавець сам звертається до тебе, а значить у нього вже є певний інтерес.

6. Кадрові агентства

Для цієї категорії компаній – ти є клієнтом, і їхнє завдання, зрозуміло за певну плату, підшукати тобі роботодавця. Як правило в такому випадку послідовність роботи наступна – ти укладаєш договір з агентством, тобі підбирають вакансію і після твого працевлаштування беруть з тебе певну винагороду. В основному даними каналом пошуку користуються фахівці, які вже мають досвід роботи в якійсь сфері.

7. Рекрутингові агентства

У цьому ж випадку, замовником і платником виступає сам роботодавець, тому всі зобов’язання агентство несе перед ним. Завдання агентства – підібрати роботодавцю кваліфікований персонал, відповідно, такий спосіб підходить в найкраще висококваліфікованим фахівцям і топ-менеджерам.
робота 3
8. Державні центри зайнятості

Рекомендую тобі, по можливості, відвідувати дані установи, які є в кожному місті. Його завдання – допомогти тобі з пошуком роботи, причому для цього навіть не обов’язково там офіційно реєструватися. Як правило, там завжди достатньо пропозицій для фахівців не дуже високої кваліфікації, але є й інші додаткові можливості, такі як консультація фахівця, доступ до актуальних вакансіях, безкоштовні лекції та семінари і т.п.

9. Ярмарки вакансій і форуми роботодавців

Варто відвідувати і ці заходи, якщо в них беруть участь компанії, що входять в сферу твоїх інтересів. Тут можна отримати корисну інформацію про ситуацію на ринку праці загалом, про підбір персоналу в конкретні компанії і завести корисні знайомства.

Читайте також: Як швидко знайти роботу?

10. Працевлаштування через навчальні заклади.

Цей спосіб підійде не всім, а лише тим, хто нещодавно закінчив ВНЗ або спеціалізовані курси і працює він далеко не у всіх навчальних закладах. Один з плюсів такого способу – можливе працевлаштування за фахом. Також під час навчання у ВНЗ буває можливість проходження навчальної практики на якому-небудь підприємстві, з можливістю подальшого працевлаштування.

Який метод пошуку вибрати в твоєму випадку – вирішувати тобі, головне робити акцент не тільки на кількості, а й на якості виконаної роботи. Кожен метод має свої переваги і недоліки – пробуй, і в тебе обов’язково все вийде!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: