Де шукати скарби!

Скарб знайти легко, а от шукати його важко. Можна все життя займатися пошуком скарбів, але не знайти жодного, а можна почати копати яму під забірний стовп і випадково наткнутися на скарб. Це цілком і повністю справа вдачі. Але, як кажуть, на Бога надійся, а сам не зівай. Чим краще ти оснащений, тим більше у тебе шансів знайти скарб.У новачків існує думка, що чим далі від міста заїдеш, тим більше знахідок. Це не зовсім правда. Більше знахідок завжди там, де були більш багаті селища. А селища були тим більш багаті, чим ближче перебували до великих міст або великих торгових шляхів. Знайдіть в інтернеті інформацію про стародавніх торгові шляхахи, наприклад про водні. Подивіться по яким річках вони проходили. Виділіть декілька населених пунктів, введіть їх у пошуковику і вивчіть їх історію. В якості пошукових слів можна використовувати, наприклад: «Історія N», «Археологія N» та ін.

Можна почати пошук за найменуванням річки. Я часто зустрічав розповіді мандрівників, в яких детально описуються занедбані села, і вони не лінувалися піднімати історію цих місць. Це заощадить вам час.

Можна підійти з іншого боку: з пошуку місць, де в стародавні часи проходили бої. Підніміть історичні джерела, вивчіть військові походи, знайдіть інформацію про те, де проходили бої і де стояли табору супротивників.

Ще один варіант пошуку місця – випадковий вибір за найменуванням місця. Дивіться сучасний атлас або старовинну карту і вибираєте певне селище. Потім в пошуковику вводите необхідні слова і вивчаєте історію цього місця. Може бути там виявиться маєток, давно зруйноване більшовиками, або це село було відоме як дуже заможне і його довго і наполегливо розкуркулювали. Чи це було єврейське поселення, або недалеко був скит старообрядців. А можливо вам пощастить і ви дізнаєтеся що там проходив ярмарок.

Ярмарок – це ще одна зачіпка. Постарайтеся знайти в інтернеті записи про місця проведення ярмарків. Ярмарки, як правило, проводилися недалеко від церкви, у полі і звичайно там має бути дуже багато монет, які були банально загублені.

Якщо у вас є будиночок в селі, то рекомендую почати пошук з навколишніх полів і свого городу. Так вам буде комфортніше. Подивіться, що знаходилося раніше за старовинними картками, подивіться як проходили дороги, чи не змінило ваша село свого місця розташування (селища часто міняли своє місце, особливо у випадку пожежі, також селища могли трохи зрушуватися). Але не обмежуйтеся тільки урочищами (місцями колишнього розташування селищ). Обстежте всі поля, навіть якщо там нічого не було, судячи по старовинних картах.

Часто зустрічається велике скупчення знахідок у місцях, де старовинні картки не обіцяли нічого путнього. Найчастіше це виявлялися місця дислокації військ або місця битв або бойових навчань.

І, мабуть, останній спосіб вибору місця – це виїхати на машині і просто шукати красиве і «правильне» місце. Але для такого вибору потрібне досвідчене око і великий досвід. Залиште цей спосіб на майбутнє, спочатку зробіть акцент на старовинні карти і на історію.

Окремо можна згадати пошук на місцях колишніх шинків, харчевень, корчмів і заїжджих дворів. Але я вас засмучу, сказавши, що 99% цих злачних місць «вибиті» вже давно і не нами. Знайти там що-небудь практично неможливо, а от походити з металошукачем в окрузі, це може принести результат. Також слід звернути увагу на млини. Селяни звозили туди і продавали зерно, а мельник продавав борошно заїжджим купцям.

Стратегія вибору місця пошуку може змінюватися в залежності від пори року. Наш головний супротивник – це трава. У липні дуже важко знайти місце для пошуку. Намагайтеся навесні вести пошук на тих місцях, де не косять траву. А в серпні і восени переходите на ті місця, де її косять. Крім того, звертайте увагу на зорані поля. Якщо поле зорано і там колись було селище, значить варто їхати. Неможливо знайти всі монети, деякі з них лежать на ребрі, а деякі за межами досяжності приладів або можуть маскуватися залізом. Розорювання допомагає підняти такі монети і зробити їх «видимими» для металошукачів. Тому на таких полях можна вести пошук десятиліттями і знахідки будуть радувати нові покоління шукачів скарбів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: