Де відпочити влітку! Бердянськ – місто курорт.

Перлиною Приазов’я називають Бердянськ – приморський курорт, розташований на північному березі Азовського моря. Клімат тут унікальний, відрізняється стійкою погодою: літо спекотне, сухе, зима м’яка, тепла. Влітку вода в Азовському морі прогрівається до 26 і більше градусів. Окрім міста широко відома Бердянська коса, яка є заповідником державного значення. Вона на 23 кілометри йде в Азовське море і відноситься до найбільших кіс.

 

На території курорту є шість великих солоних озер, які є джерелом лікувальних грязей. Одне з озер за солоністю подібно Мертвому морю в Ізраїлі. Постійно зростає популярність тутешніх грязьових лікарень. Але найбільший плюс відпочинку в Бердянську безсумнівно те, що ціни на туристичні послуги тут значно нижче, ніж в інших приморських містах. Без перебільшення, Бердянськ – саме зелене місто на азовському узбережжі:тільки за останні три роки тут висаджено більше дерев, ніж у всій Запорізькій області. Місто прикрашають будівлі Палацу культури і готелю”Бердянськ”, Центру дитячо-юнацької творчості. У місті безліч площ і проспектів, скверів та інших куточків відпочинку. Постійно курорт збільшує свої можливості, багато здравниць якого досягли світового рівня – як за зовнішнім виглядом, так і по зручностей для відпочиваючих.

Останнім часом дуже багато зроблено для благоустрою міста та його риси поступово набувають європейського вигляду. Тисячі квадратних метрів тротуарної плитки пішло на благоустрій центрального проспекту ім.Леніна, який веде прямо до моря. Зовсім змінилася набережна, викладена гранітом. Проспект прикрашають пам’ятники:”Вітрильник” – на честь засновників міста, “Пушка” – часів Кримської війни, А.С. Пушкіну, “За тих, хто в море” … А також, що радують погляд оригінальні фонтани самих різних розмірів і форм. На Приморській площі побудовано дві ажурні альтанки, сонячний годинник, пам’ятник”Бичкові”.

 

Відпочиваючі тут можуть знайти найрізноманітніші заняття. У місті є цікавий краєзнавчий музей, найстаріший художній музей міста імені І.І.Бродского, будинок-музей лейтенанта Шмідта.Постійно проводяться різноманітні барвисті масові гуляння, фестивалі, конкурси,виставки, концерти. У молоді великий інтерес викликають фестивалі”Рок-н-рол слов’янської душі”, “Голос Афгану”,”пригрів”, ігри КВК. Проводяться конкурси для любителів пива,виставки тварин, птахів. Одне з найпопулярніших подій – міжнародний кінофестиваль “Бригантина”, який проводиться з 2001 року. Тут збираються найвідоміші актори Росії, Україні, Білорусії, відомі режисери і нові зірки кінематографа, показуються нові стрічки, зняті на студіях країн СНД. Говорячи про Бердянськ, не можна не згадати про надбання міста – оксамитові пляжі. Загальна їх протяжність складає більше десяти кілометрів.Найбільшою популярністю у городян і туристів користується “Лазурний” пляж,що розташований за східній околиці міста. До пляжу курсують автобуси від парку ім.Шмідта та автовокзалу.

 

На пляжі розташовано багато магазинів, кафе, автостоянка. Тут набагато чистіше і затишніше, ніж на центральному міському пляжі. Глибини тут невеликі, дно плавно йде вглиб. Дуже гарні умови для купання дітей. Нудистський пляж знаходиться між курортом”Бердянськ” і косою, близько лиману з лікувальною гряззю. Знайти його досить просто – йти пішки від санаторіїв “Лазурний” і”Бердянськ”, мимо готелю “Еліт-Уют” та грязелікарні.Нудистський пляж розташований осторонь від звичайного пляжу, та й межа абсолютно умовна. Проїзд: автобуси № 2 і 15, зупинка “Курорт”. Лікування.Бердянськ унікальний тим, що тут в комплексі представлені ті багатства, якими окремо пишаються знамениті курорти. Популярність місту принесли лікувальні мулові грязі. Саме вони стали причиною виникнення перших здравниць сто років тому. Це найбільш активні грязі у всій Україні, аналог грязей відомих курортів Саки і Карлові Вари. До основних лікувальних факторів курорту відносяться також мінеральні води, причому різноманітність дозволяє використовувати їх не тільки для лікування шлунково-кишкового тракту, а й застосовувати для інгаляцій, лікувальних ванн. З успіхом застосовують тут і лікування в спелео-камері. Бювет мінеральної води розташований на території курорту в санаторії “Приазов’я”.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: