День Віри, Надії, Любові і матері їх Софії.

Історію свята Віри, Надії і Любові та матері їх Софії все православне співтовариство не може згадувати без болю в серцях. Не кожному дорослому доводилося витримувати катування і тортури, які випробували на собі три свято віруючі в Христа дівчинки 12, 10 і 9 років. І не кожна мати могла не зламатися, бачачи, як страждають її дорогоцінні чада.

Старовинний переказ описує праведне життя глибоко віруючою в Христа вдовиці Софії і її трьох гаряче люблячих і також укорінених в вірі дочок. Імператор по імені Адріан, що правив Римом в II столітті і що був затятим шанувальником культу богині Артеміди, дізнавшись про те, що хтось не поділяє його поглядів, велів привести матір з малятами до себе. Після того, як обіцянки дарів не змогли схилити скромну родину вдови до зречення від Христа, імператор вирішив вжити жорстких заходів, намагаючись тортурами і катуваннями чотирьох багатостраждальних тіл схилити їх до зречення. Але як мати, так і дочки були занадто віддані своїй вірі, за що і поплатилися своїми життями. Всі три дівчинки не пережили тортур, а Софія, віддавши їх розтерзані тіла землі, померла на їх могилах по трьох днях.

Щоб вшанувати пам’ять чотирьох святих мучениць, до лику яких після смерті були зараховані Віра, Надія, Любов і сама Софія, в православному календарі виділено особлива дата – 30 вересня. А всім жінкам, що носять їхні імена, дати особливе заступництво як самих мучениць, так і трьох християнських благодійників.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: