День знань – 1 вересня!

Строкатий килим із квітів і білих бантиків, радісні першокласники, вже зовсім дорослі учні випускних класів та, звичайно ж, дзвінок-дзвіночок, особливо гулко звучний в осінньому повітрі, – ці прикмети Дня знань важко сплутати з рисами якогось іншого свята. Але мало хто з нас знає, що офіційно він відзначається не так давно: з 1984 року. Саме тоді постановою Верховної Ради Радянського Союзу 1 вересня було внесено в список державних дат.

День знань відкриває новий навчальний рік для всіх без винятку учнів. Але школярі різного віку сприймають це свято по-різному. Колишні вихованці дитсадків хочуть пошвидше всістися за парти і дізнатися про все на світі. Хлопці середніх класів, вже звиклі до шкільної рутини, тужать за канікулам, пролетівши так швидко. Сумно і випускникам, але з іншої причини: вони розуміють, що це останній День знань в стінах рідної школи.

1 вересня починається навчальний рік і в училищах, коледжах, інститутах та університетах. Не варто забувати, що День знань – свято не тільки для учнів та студентів, а й для їхніх наставників: шкільних вчителів і викладачів навчальних закладів. А також для батьків, які теж дуже хвилюються, особливо мами і тата першокласників і першокурсників.

За недовгий час з дня свого затвердження День знань обріс багатьма цікавими традиціями. Перед тим як продзвенить дзвінок, учні всіх класів шикуються на лінійку. На сучасних лінійках залишається все менше нудних урочистих промов директора і завучів: ці святкові заходи все частіше проводяться під задерикуваті шкільні пісні і по спеціально написаним сценарієм. Іноді свято виливається в цілі театралізовані вистави.

Дзвінок на найперший урок року зазвичай подає дівчинка-першокласник, яку несе на руках майбутній випускник. Потім учні організовано заходять до школи. Першими знову ж слідують малюки, яких ведуть за ручку школярі випускних класів. В радянські часи першим уроком в усіх без винятку класах ставав урок Миру. Зазвичай він мав яскраво виражений політичний підтекст. Сьогодні традиція сягає в минуле, і багато шкіл замінюють це заняття відкритими уроками на найрізноманітніші теми або звичайними – «за розкладом».

Після розпаду Радянського Союзу, в який 1 вересня вважалося загальним для всіх республік святом, кожна держава могла піти своїм шляхом. Багато хто так і зробили, і все-таки в Україні, Білорусії, Молдові, Вірменії, Казахстані та Туркменістані День знань як і раніше відзначається як державний червоний день календаря, а його святкування припадає саме на перше число вересня.

Веселуни придумали для цього дня і свої «народні прикмети». За аналогією з відомим «як зустрінеш новоріччя, так його і проведеш» з’явилося наступне повір’я: якщо 1 вересня йти в школу (вуз, коледж, училище) з щирою радістю, той і навчальний рік проживеш без особливих проблем. І, нарешті, ще одна прикмета – для тих, хто не спостерігає годин і не любить заглядати в календарі. Ви йдете по вулиці і бачите натовпи дітей від мала до велика? Причому всі вони «при параді» та з квітами? Значить, прийшло 1 Вересня, а разом з ним – і осінь …

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: