Діловий дрес-код. Як вдягатися діловим людям?

У діловій сфері стиль одягу вибирають виходячи з чіткого уявлення про те, чого саме чекають від вас інші, наприклад ваші клієнти.
 
Одяг. Неправильно підібраний одяг найчастіше сприймається як провокація: «Ця людина не вважає за потрібне продемонструвати мені свою повагу». При цьому не має значення, з якої причини ви порушили правила етикету – навмисно або через незнання. Ваш співрозмовник бачить тільки вашу безцеремонність. Останнім часом в діловій сфері намічаються тенденції до спрощення етикету, в першу чергу це стосується стилю одягу. До цього нового американському віянню слід ставитися обережно, особливо співробітникам банків і страхових компаній, що працюють з клієнтами. Вимоги дрес-коду для них особливо суворі. Більш невимушений стиль одягу допускається лише у традиційно «молодіжних» професіях: у журналістиці, в області реклами і комп’ютерних технологій.
 
Жінкам і раніше не дозволяється носити шорти, майки, повітряні блузи і вузькі брюки, чоловікам – білі або строкаті шкарпетки і занадто строкаті краватки. Спідниця як частина ділового гардеробу повинна закривати коліна. Якщо у сидячої жінки відкриті стегна, це сприймається як провокація. Крім того, необхідність постійно обсмикувати спідницю буде відволікати вас під час ділових переговорів. У діловому гардеробі доречні приглушені тони. Про високий професіоналізм і компетенції свідчать чорний, сірий і синій кольори. Пастельні тони часто виглядають по-дитячому, яскраві тони здаються крикливими. Також слід уникати яскравих малюнків, наприклад диких квітів або клітини. За кольором одягу можна судити про займаної позиції. Існує дуже старе правило: чим вище ранг, тим темніший колір костюма. Це правило не втратило своєї актуальності в банках, фінансових інститутах і страхових компаніях.
 

До костюма потрібно підібрати підходящу за кольором, найкраще світлу, сорочку або блузу. Класичним контрастом є поєднання чорного і білого, мимоволі викликає повагу оточуючих. Обов’язкова умова: костюм повинен бути ідеально скроєний – складки на спині неприпустимі, розрізи не повинні розходитися, малюнок матеріалу обов’язково збігається на швах. Піджак костюма має бути таким, щоб ви, встаючи, могли його застебнути, як цього вимагає етикет. Пальто з дорогого і якісного матеріалу незамінне в гардеробі ділової людини. Жінкам краще вибрати довге пальто, оскільки неприпустимо, щоб з-під нього визирала спідниця. По ширині пальто повинно бути таким, щоб його можна було вільно одягнути поверх ділового костюма. Прийнято носити вільні пальто з м’якого матеріалу (приміром, кашемір). Колір пальто – бежевий, коричневий, сірий або чорний. Від матеріалу з малюнком краще відмовитися.
 
Для ділового одягу непридатні тканини, які легко мнуться. Не всі поділяють думку, що наприклад, складки льону благородні. Неприпустимі в діловій сфері і штучні тканини: такий одяг, по-перше, не дозволяє шкірі дихати, а друге, не виглядає елегантно. Слід вибирати одяг із змішаних волокон, легких вовняних матеріалів або бавовни. Навіть у спекотну погоду для жінок обов’язкові колготки. Підходять чорний, сірий і синій кольори. Влітку можна носити колготки тілесних відтінків.
 
Взуття. Від вибору взуття залежить, яке враження ви справите. Дешева взуття на пластиковій підошві в одну секунду зруйнує ваш в цілому бездоганний образ. Віддавайте перевагу шкіряного взуття на невисокому каблуці. Колір взуття – нейтральний. В офісі не прийнято носити багато прикрашені туфлі, взуття кольору «металік», а також сандалі. Крім того, до ділового стилю одягу не підходить біле взуття і туфлі з відкритим носом.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: