Він важливий як для успішних бізнесменів, так і для тих, хто тільки починає побудову кар’єри. Знання існуючих правил дозволяє справити хороше враження на співрозмовника, ділового партнера або потенційного клієнта.Досить важливою складовою успішного ведення бізнесу є дотримання ділового етикету. Він важливий як для успішних бізнесменів, так і для тих, хто тільки починає побудову кар’єри. Знання існуючих правил дозволяє справити хороше враження на співрозмовника, ділового партнера або потенційного клієнта.

Знання правил ділового етикету необхідне при працевлаштуванні. Особа, що дотримує прийняті норми, має більше шансів на успіх, так як справляє враження серйозної ділової людини, яка заслуговує довіру. Першим важливим правилом є пунктуальність. Запізнення на співбесіди, ділові переговори та інші важливі зустрічі є показником поганого тону. Пунктуальність стосується також термінів виконання замовлень, здійснення дзвінків, написання листів та підписання договорів.

У тому випадку якщо зустріч припускає очікування, необхідно подбати про те, щоб умови були досить комфортними. У холі може бути встановлений зручний диван. Очікування може мати місце, в тому випадку якщо графік одного з учасників надмірно завантажений, про можливість затримки слід заздалегідь попередити другого учасника. Крім цього моменту, також необхідно приділити особливу увагу зовнішньому вигляду. Слід віддати перевагу діловому стилю в одязі, що дозволить справити необхідне враження.

Діловий етикет стосується також мови, уміння правильно і чітко викладати свої думки. Не слід надавати співрозмовнику багато зайвої, непотрібної для нього інформації. Це стосується як ділових партнерів, так і товаришів по службі. Неприйнятними є розмови про особисте життя, вони можливі тільки при неформальних зустрічах. Існують і певні правила написання текстів, які стосуються складання ділових листів, комерційних пропозицій та багатьох інших моментів. Крім того, у зв’язку з розвитком інтернет-комунікації необхідно дотримуватися рамки і пам’ятати про діловий етикет при спілкуванні в чатах, форумах та при електронному листуванні.

Важливим є вміння уважно слухати співрозмовника. Уважне слухання передбачає не тільки те, що ні в якому разі не можна перебивати, але також і розуміння суті. Необхідно вислуховувати точку зору клієнтів та партнерів, що не тільки гарантує позитивне ставлення, але й надає необхідну інформацію. Важливим є лояльне ставлення до критики, при виникненні подібних ситуацій не завжди слід відстоювати свою точку зору, іноді необхідно уважно вислухати і, виходячи зі сказаного, запропонувати нові рішення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.