Диня – користь та противопоказання.

Диня, хоч для багатьох це і буде відкриттям, є ягодою, і може мати кулясту або довгасту форму. Залежно від сорту, плоди мають різний смак, аромат і колір. Після того, як рослину почали культивувати, вона поширилося практично по всьому світу. Тому не дивно, що ягоди широко використовують в кулінарії для приготування величезної кількості страв.

Сьогодні все частіше люди звертають увагу на якість їжі, яку вони вживають. В раціоні харчування повинні бути продукти, як рослинного, так і тваринного походження. Особливо актуальна тема користі і шкоди дині в літній період, коли стиглі, яскраво-жовті плоди продають буквально на кожному кроці.  Пам’ятайте про те, що сьогодні часто використовують хімікати при вирощуванні рослини, тому купуйте диню тільки в перевірених місцях.

Користь і протипоказання дині

Солодка ягода дозволяє отримати заряд енергії навіть від одного скибочки, а ще це значно поліпшить ваш настрій. Можливо це завдяки виробленню в організмі гормону «щастя». Завдяки вмісту води, диня прекрасно втамовує спрагу, легко діє на ШКТ і підтримує водно-сольовий баланс.

Розглянемо докладніше, яка користь від дині:

  1. В солодкому плоді міститься велика кількість вітамінів, серед яких виділяється вітамін А і С. Вони зміцнюють імунну систему і діють, як антиоксиданти, які ведуть активну боротьбу з вільними радикалами.
  2. У дині є багато клітковини, яка завдяки позбавленню від продуктів розпаду покращує роботу кишечника, що в свою чергу сприяє більш швидкому переварюванню їжі. Це властивість в першу чергу має привернути увагу людей, які стежать за своєю вагою або ж задалися метою позбутися зайвих кілограмів.
  3. Можна використовувати ароматні плоди як сечогінний засіб. При регулярно, але помірному споживанні, нормалізується діяльність нирок і сечового міхура.
  4. Користь дині для вагітних жінок полягає у вмісті в ній фолієвої кислоти, яка важлива не тільки для материнського організму, а й для дитини.
  5. Для представниць слабкої статі буде корисно дізнатися, що плоди містять кремній, який важливий для нігтів, волосся та шкіри. Тільки врахуйте, що мінерал знаходиться біля самої шкірки, тому з’їдайте всю м’якоть.
  6. Містить річна ягода велику кількість кальцію, який сприяє зміцненню кісток і зубів.
  7. Не можемо ми обійти стороною питання калорійності, так в 100 г міститься 36 ккал. Тому кілька часточок просто не зможуть зіпсувати вашу фігуру.

При правильному вживанні, користь дині велика, але і значної шкоди вона може принести організму при переїданні. Не варто змішувати ягоду з іншими продуктами, так як вона вважається «одинаком» і їсти її варто окремо.

При зловживанні відбувається порушення роботи шлунка, а це може привести до здуття, метеоризму, відрижки і т.п. Шкоду дині можуть відчути на собі люди з цукровим діабетом, так як вона містить більше кількість цукру. Не варто налягати на плоди при наявності виразки і дизентерії. Дотримуючись ці особливості, ви будете отримувати від яскравої «красуні» тільки користь.

Користь насіння дині

Практично всі люди при оброблення плодів викидають насіння, не знаючи, що вони буквально скоюють злочин. У народній медицині їх використовують для лікування різних захворювань. Крім того, що насіння є афродизіаком, вони допомагають очистити нирки і печінку. Ще їх можна використовувати при лікуванні кашлю та бронхіту, оскільки мають здатність розріджувати мокроту.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: