Діти особливо часто починають хворіти восени і взимку, коли холоди загострюють хронічні недуги. Саме в цей період батьки починають замислюватися над тим, як зміцнити імунітет малюка. Педіатри в такому випадку роблять акцент на загальних принципах загартовування організму. Загартовування є найпопулярнішим методом зміцнення імунітету як дорослого, так і дитини.

Цей процес вимагає комплексного підходу, так як загартовування включає в себе не тільки обливання холодною водою і ходіння по снігу, а й здоровий спосіб життя, якого необхідно регулярно дотримуватися. Добре, коли подібний спосіб життя підтримується усією родиною і батьки навчають дітей з самого раннього віку займатися спортом і вести активний спосіб життя на свіжому повітрі. Незважаючи на це, в відповідальних сім’ях батьки розуміють, як важливо при необхідності під час звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

Дорослі часто цікавляться, як же краще загартовувати маленьку дитину? Слід зазначити, що в медицині під цим поняттям мається на увазі комплекс процедур, які спрямовані на формування стійкої реакції на деякі негативні фактори навколишнього середовища, підвищуючи здатності організму чинити опір численним бактеріям і вірусам. Гартувати дитини в домашніх умовах можна кількома способами.

По-перше загартовування повітрям. Дитина повинна перебувати якомога більше часу на свіжому повітрі, а в приміщенні необхідно часто робити провітрювання. Ефективність загартовування підвищиться, якщо температура в дитячій не перевищуватиме 20 ° С. По-друге гартувати водою. Дитина може щодня обливатися прохолодною водою, а починати слід з обливання після купання ніжок малюка водою, температура якої всього на пару градусів нижче тієї, в якій він мився.

Дитину можна почати загартовувати ще влітку під сонцем. Велика кількість сонячних променів в літній період відмінно зміцнює імунітет малюка, тому бажано використовувати таку можливість коли виходить. Звичайно, не варто перебувати під палючими променями сонця кілька годин на самий розпал дня. До загартовування так само відноситься і ходіння босоніж – в ідеалі дитині було б непогано побігати по траві, піску або камінцями. У міських умовах буде складно це організувати, тому залишається тільки варіант ходіння без шкарпеток по квартирі.

Щоб досягти хорошого результату і дійсно зміцнити імунітет дитини, важливо розуміти головні принципи загартовування – цей процес повинен бути регулярним і поступовим. Отже, починати гартувати малюка необхідно з малого, наприклад, не змушувати його спати з відкритою кватиркою взимку, якщо він до цього не звик, швидше за все його продує. Буде краще почати поступово знижувати температуру в приміщенні на один градус в день, поки вона не опуститься до рівня 18-20 градусів, теж саме стосується і температури води для обливань.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.