Дитячий запор: що важливо знати?

Діти страждають від запорів точно так само, як і дорослі. Дискомфортні відчуття порушують звичайні безтурботні будні малюка.

Якщо ситуація повторюється регулярно, то батькам варто вжити заходів для нормалізації роботи дитячого кишечника. В іншому випадку запор у малюка може перерости в хронічний недуг з ускладненнями.

Для дитини старше року нормою вважається один або два походу в туалет на добу. Якщо за цей період малюк хоче, але не може, то це можна вважати гострим запором.

Хронічним вважається випадок, при якому така ситуація триває більше 6 місяців. Фахівці не виділяють запор в окреме захворювання, скоріше, це ознака більш серйозного діагнозу.

Запор можуть викликати різні чинники. Наприклад, недолік рідини в організмі. У цьому випадку калові маси тверднуть і проходять по кишечнику насилу.

Неправильне харчування дуже часто стає причиною делікатної проблеми. Найчастіше це стосується зимового та весняного часу, коли в раціоні дитини знижується кількість клітковини.

Це ж стосується немовлят, коли годуюча мамочка теж змінює склад харчування. Дитина повинна регулярно їсти фрукти, овочі і ягоди.

Сидячий спосіб життя також провокує запори. Цей випадок частіше зустрічається серед школярів. Багато що залежить і від темпераменту чада, він може сам по собі бути спокійним і пасивним. Виходить, що активність кишечника порушується, процес перетравлення сповільнюється.

Деякі медикаменти можуть викликати запори. Це побічні дії активної речовини. До речі, це стосується і звичайних вітамінів і біодобавок. У зоні ризику знаходяться залізо і кальцій.

Дитячий стрес теж часто стає причиною запору. Це може бути велике навантаження, конфлікти з однолітками, нерозуміння з боку дорослих. Особливо це стосується перехідного віку і періоду статевого дозрівання.

Запор вельми підступний. Він згубно відбивається на здоров’ї дитини. За довгий час скупчення калу починаються процеси гниття в кишечнику, що провокує утворення аміаку в організмі, а це вже інтоксикація. Отруєння проявляється у вигляді нездужання, порушення сну, дратівливості, зниження активності та уваги. При цьому вже страждає обмін речовин.

Білок і вітаміни погано засвоюються, а вони відповідають за імунітет і не тільки в дитячому організмі. Хронічний запор може викликати гіпоксію, геморой, тріщини кишки, не кажучи вже про здуття живота і метеоризм.

Якщо недуга не запущена, то з нею можна впоратися без медикаментозних заходів. Всього лише потрібно збалансувати харчування. Ввести в щоденний раціон дитини чорний хліб, гречку, овочі, молочні продукти, фрукти, кисломолочні напої і т. п. Також доведеться стежити, щоб дитина вживала добову норму рідини, робила зарядку. Одним словом, активний спосіб життя в пріоритеті. Все це можна віднести до профілактичних заходів.

Ліки можна використовувати, як першу допомогу. Їх перелік потрібно обов’язково обговорити з лікарем. Навіть саме легке проносне володіє побічними ефектами для дитячого організму. Не можна збільшувати самостійно дозування, інакше дитина почне мучитися діареєю і болями в животі.

Після прийняття медикаментів рекомендується зробити масаж живота. Але він повинен приносити лише позитивні емоції, ніяких больових відчуттів. Це можуть бути кругові маніпуляції за годинниковою стрілкою або ніжне розтирання. Масаж робиться через годину після їжі, тривалість масажу 10 хвилин.

Варто пам’ятати, що запор може бути ознакою іншого захворювання. Якщо проблема не вирішується, то варто детально обстежити дитину.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: