Дієта Леонардо да Вінчі!

Леонардо да Вінчі, великий геній людства, залишається для світу прикладом «універсальної людини». Творив в ХV столітті, італійський художник, вчений, винахідник, письменник, залишив нащадкам синтез цілісних знань. Якої дієту дотримувався геній? Струнким і напрочуд сильним Леонардо да Вінчі залишався протягом усього свого довгого життя. Зупинити коня на скаку і зігнути підкову однією рукою, як і написати шедевр «Мона Ліза», було для нього звичайною справою. Розглянемо його постулати харчування.

Леонардо да Вінчі любив щойно зірвані свіжі фрукти та овочі. Груба натуральна їжа становила основу його раціону. Сирі та слабо проварені овочі, крупи, квасоля, горох були в раціоні щодня.

 Італійська традиція – завжди мати на столі багато мінеральної, джерельної води, була першорядною для великого Леонардо.  

Його довічна дієта була вегетаріанської. Він не їв м’яса.  Віддавав перевагу рослинним оліям, холодного віджиму – оливкова, рапсова, льняному.

Тваринні жири, такі як баранячий, свинячий, ігнорував.  Обмежував сіль і цукор, люблячи натуральність продукту. Уроком такої стриманості стала смерть на його очах людини, що переїла солоної риби.

Зауваження Леонардо да Вінчі «Вечеряй легко» стало його життєвим принципом.  Їжа – це маленьке свято, вважав геніальна людина епохи Відродження. Кожний прийом їжі він перетворював на красиву, неквапливу трапезу. Сервірований стіл: живі квіти і свіжі фрукти, вишукані столові прилади допомагали йому насолодитися смаком і запахом кожного шматочка їжі. Келих червоного легкого вина на обідньому столі сприяє травленню і активної життєдіяльності – стверджував він. Леонардо закликав друзів мати колекцію хорошого вина. Пияцтво вважав злочинним.

«Їжа , всупереч прихильності до неї, шкідлива для здоров’я» – цим постулатом Леонардо да Вінчі закликав приступати до їжі не за настроєм, а з почуття голоду.

Погодьтеся, геніальність великого Леонардо да Вінчі, підтвердилася в образі його життєвої дієти. Ще 5 століть тому він організував своє харчування, так як радять нам дієтологи 21 століття.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: