До чого сверблять губи?

Час від часу у людей сверблять губи. Одних це явище турбує частіше, інших – рідше. Хтось надає цьому значення, а хтось – ні. І все-таки – до чого сверблять губи?
 
У народі вже давно запримітили, що свербіж, що локалізується в області губ, не випадковий. Народна прикмета свідчить, що губи сверблять до поцілунку. Але ж цілувати можуть друзі, родичі, кохані люди і так далі. Як же зрозуміти, якого саме поцілунку очікувати?
 
На цей випадок є кілька уточнень: якщо свербить нижня губа, то поцілунок носитиме дружній або споріднений характер, а якщо верхня – поцілунки вам подарує ваша кохана людина. Крім цього губи можуть свербіти до гостинця, так що вам може повести подвійно. А також висока ймовірність тривалих бесід, якщо сверблять губи. Але не варто зосереджуватися лише на тому, що говорять народні прикмети, адже губи можуть свербіти і з інших причин.

Серед самих основних можна відзначити наступні:

  • Вплив навколишнього середовища. Через сильний мороз, вітру або палючого сонця тонка шкіра губ починає пересихати, тріскатися і вони починають свербіти. Регулярне використання бальзаму для губ або теплих рослинних масел вирішує цю проблему. А щоб її не погіршити, корисно раз і назавжди відучити себе від звички кусати губи і облизувати їх;
  • Алергічні реакції. Нерідко чутливість губ підвищується через взаємодії з речовинами, на які організм реагує особливим чином – з’являється алергія. Найчастіше це відбувається при вживанні продуктів харчування, в яких містяться алергени, а також при використанні косметичних засобів, які наносяться на обличчя і губи (особливо якщо ви недавно стали використовувати нову косметику). При підозрі на алергію варто відмовитися від підозрілих продуктів і косметики;
  • Вірусні інфекції. Підхопити інфекцію зараз дуже просто, особливо тим, хто недооцінює важливість дотримання правил особистої гігієни. Однією з таких інфекцій є герпес. Крім того, що він є заразним і його не просто вилікувати, герпес, з’явившись одного разу, буде «цвісти» знову, як тільки імунітет ослабне. Тому дуже важливо почати своєчасне лікування, пройти весь необхідний курс до повного одужання і по можливості не давати імунітету слабшати. 

Очевидно, що губи можуть свербіти з різних причин. І якщо це явище одноразове, то можна згадати про те, що говорять народні прикмети. Але коли губи сверблять постійно, марити тим, що це нібито до поцілунку, було б необачно. Робіть висновки і будьте здорові!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: