Догляд за новонародженим: як уникнути типових помилок?

Радості новоспечених батьків немає меж. Однак молода мама перебуває в розгубленості: що робити? Як доглядати за малюком? Може, бабуся допоможе? Та бабуся нарікає, що ці клопоти давно вже забула. Та й змінилося все дуже відтоді …

 
Матуся старанно записує все, що кажуть у пологовому будинку. Але чи всі поради правильні?
 
Відразу скажу, дорогі мами і бабусі – обробляти пупкову ранку крихітки по кілька разів на день з накладенням пов’язок не потрібно – це зайве. Але раз на день, особливо після купання, не полінуйтеся змочити пупок 3%-й перекисом водню, потім промокнути і просушити розчином зеленки. І так – протягом тижня, поки не упевнитися, що ранка добре затягнулася. Однак деякі батьки взагалі не обробляють пупкову ранку, як наслідок вона мокне, може утворитися гнійний наліт і запальні грануляції. Тому правило номер один – правильна обробка пупкової ранки.
 
Далі. Не обов’язково дитину купати щодня, якщо це не літній період. Навіщо? Багато разів чула, що дитину мучать в двадцятиградусні морози щоденним купанням, це ні до чого. У морози можна купати через 3-4 дні, обходячись лише сухим обтиранням. Але, природно, якщо ви бачите, що дитина потребує миття, – звичайно, мийте. Кип’ятити воду для ванночки потрібно, поки не затягнеться пупкова ранка, не варто кип’ятити протягом півроку. Те ж стосується і пелюшок-сорочечок: періть на кип’ятінні і гладьте до затягування ранки, коли утворюється «пупок», прасування не потрібне. Крім того, незрозуміло, для чого батьки використовують всякого роду масла типу «джонсонс бебі». Ви знаєте, що вони виготовляються з продуктів нафтоперероблення? У їх складі – мінеральне масло, подивіться уважно складові інгредієнти. Куди краще, корисніше, та й просто безпечніше використовувати рослинні масла. Наприклад, наше звичайне соняшникова, оливкова, кукурудзяна. У зимовий період масло можна змішати 4:1 з курдючним жиром, це захистить дитину від переохолодження. Не забудьте перед використанням прокип’ятити масло в скляному флаконі на водяній бані.
 
Слідуюча помилка, яка вартує спокійного сну і правильного природного вигодовування, – це забитий носик. Чистити носик, якщо малюк сопе, потрібно щодня. Скрутіть з вати джгутики, закапайте дитині в ніздрі за допомогою піпетки власне молочко, якщо немає молока, то водичку, але трохи тепліше кімнатної температури. Зачекайте 10-15 секунд і ще раз закапайте. Вміст носика повинно розм’якшитися. Потім легкими обертальними рухами введіть ватний джгутик в ніздрі по черзі. Не потрібно сильно, зовсім легенько! Малюк розічхається, і скарби вилетять миттю.
 
Якщо Карапуз народився влітку, можна не надягати чепчик, якщо взимку, то по можливості – легкий бавовняний. Підстригайте нігтики приблизно 1 раз на 5-6 днів. Не потрібно надягати рукавиці, нехай ваша крихітка дізнається своїми пальчиками про все сама. Не бійтеся, зі стриженими нігтиками сильно себе не роздряпає.
 
Якщо ви годуєте грудьми, то, звичайно ж, можете покласти ляльку поряд з собою і годувати під час сну. Ви в будь-який час зможете перекласти його в ліжечко. Не ставте ліжечко поряд з обігрівальними приладами, і не потрібно її завішувати зайвими балдахінами. А також, прошу вас, ставте ліжечко в вашу спальню. Не потрібна вашій дитинці окрема кімната і ексклюзивний дизайн, йому потрібна мама!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: