Коли молоді батьки привозять малюка з пологового будинку, вони часто залишаються з ним одні. Що робити, коли дитина плаче, як правильно погодувати, купувати? Добре, якщо є всезнающі бабусі, які допоможуть і розкажуть що до чого. Але що робити, якщо бабуся приїхати не може, а мама не проходила курсів підготовки до материнства і не мала можливості прочитати тематичну літературу?

У такому випадку доведеться освоювати ази материнства вдома самій. А щоб це було легше зробити, розглянемо деякі найголовніші моменти, на які потрібно звертати увагу молодим батькам.  

Сон

Перші тижні свого життя малюки сплять по 20 годин на добу, прокидаючись перекусити. Для комфортного сну дитини, батькам необхідно створити відповідні умови. Ліжечко потрібно купувати на шарнірах або качалку, щоб малюка можна було заколисувати. Матрац потрібно підбирати, звертаючи увагу на наповнювач. Добре, якщо він буде екологічно чистим.

Подушку бажано купити ортопедичну, але вона знадобиться пізніше, перший час малюк буде спати без подушки. Ковдра має бути легкою, щоб дитині не було важко. Ну і, звичайно ж, постільна білизна, в ідеальному варіанті воно повинно бути виготовлено з натуральних тканин.  


Гігієна

Діти, як і дорослі, потребує щоденного гігієнічному догляді. Щоранку і щовечора необхідно протирати обличчя, вічка, шию немовляти ватними тампонами або дисками, змоченими кип’яченою водою. Носик і вушка необхідно чистити спеціальними ватяними паличками, на яких є обмежувач.

Також педіатри рекомендують змащувати складочки на тілі дитячими кремами і присипками, щоб там не виникали роздратування. Почервоніння і сухі скоринки. Нігті на ручках і ніжках треба підстригати 2 рази на тиждень. Використовуйте для цієї процедури спеціальні дитячі ножиці з круглими кінчиками.  

Сповивання

“Сповивати чи не сповивати? Ось в чому питання!”. Багато батьків задаються цим питанням. З одного боку педіатри старої школи рекомендують сповивати дитини постійно, аргументуючи це тим, що сповивання викликає у дитини відчуття захищеності і заспокоює його.

З іншого боку прогресивно налаштовані дитячі лікарі вважають, що сповивання завдає малюкові шкоду, оскільки сковує рухи ручок і ніжок, що в свою чергу заважає йому повноцінно розвиватися і пізнавати світ, перешкоджаючи формуванню мови.  

Вибір одягу

Молодим батькам хочеться купити своєму малюку все найкраще і побільше. У випадку з одягом, не слід цього робити. Речі потрібно купувати розбірливо, щоб полки в шафах не ломилися від одягу, який ваша дитина жодного разу не одягнула, бо виросла.

На перший час вам знадобляться тоненькі та трикотажні боді, сліпи, кофточки, повзунки, шапочки, носочки і комбінезон для холодної пори року. Купуйте одяг з натуральних “дихаючих” тканин. Прати дитячі речі потрібно окремо від дорослих, використовуючи дитяче мило. З часом, коли ви переконаєтеся, що у малюка немає алергії, можна використовувати екологічно чисті пральні порошки, призначені для дитячої білизни. Після прання дитячий одяг необхідно погладити.  

Купання

Купання – це одна з головних і необхідних процедур, під час якої малюк розслабляється і отримує приємні емоції. Купати дитини рекомендується перед сном. У перші місяці потрібно купати малюка в маленькій дитячій ванні з підставкою та термометром, а пізніше можна переходити у велику ванну. Для витирання найкраще використовувати махровий рушник з куточком, щоб малюк не замерзав в головку.

При купанні педіатри рекомендують використовувати відвари трав. Якщо у дитини підвищена збудливість і неспокійний сон використовуйте шишки хмелю, валеріани та пустирник, для дезінфекції пупкової ранки – календулу і ромашку, при подразненні шкіри – череду і шавлія.

Коли дитина підросте можна використовувати дитячі засоби для купання, до складу яких входять компоненти трав. Купати потрібно при температурі 36-37 градусів, від 2 до 20 хвилин.

Клопоти по догляду за малюком приносять величезне задоволення батькам. Між ними і дитиною виникає душевний контакт, який сприяє повноцінному розвитку нервової системи новонародженого. Насолоджуйтесь цими хвилинами, адже час пролетить, малюк виросте і про період дитинства у вас залишаться тільки спогади та фотографії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.