Дієтолог: які питання входять в сферу його діяльності?

Правильне харчування є необхідною частиною здорового способу життя. Від того, наскільки якісно сформований ваш раціон, залежить ваше здоров’я, самопочуття, зовнішній вигляд. Однак самостійно скласти меню, яке дозволить повноцінно використовувати ресурси організму, може далеко не кожен. Тому все частіше люди користується послугами спеціаліста з харчування – лікаря-дієтолога.

Чому дієтолог складе дієту краще, ніж ви?

Дієтолог – це лікар, який володіє поглибленими знаннями з фізіології людини і нутриціології, знає, які харчові речовини знаходяться в складі тих чи інших продуктів, як вони діють на організм і взаємодіють між собою, як засвоюються, і в яких кількостях потрібні людині.

Складаючи меню, фахівець використовує базові правила формування здорового раціону як основу, але обов’язково враховує індивідуальні характеристики пацієнта: особливості здоров’я і обміну речовин, харчову поведінку, вік, вагу, рівень фізичної активності і багато іншого.

Користуючись своїми професійними навичками, дієтолог створює персональний план харчування для конкретної людини і поставленої цілі.

Всі люди різні, з різними потребами і особливостями роботи організму, тому персоніфікований підхід до питань харчування буде найбільш ефективним і дасть очікуваний результат.

Сьогодні Київ та інші великі міста пропонують великий вибір послуг дієтолога, відповідно ви можете знайти «свого» лікаря, який допоможе відкоригувати раціон і вирішити виниклі проблеми.

Найчастіше до дієтологів звертаються з приводу зниження ваги. Однак професійний дієтолог – це фахівець з медичною освітою, компетенція якого набагато ширше, ніж питання схуднення.

Які питання входять до компетенції лікаря-дієтолога?

Дієтолог може допомогти у вирішенні ряду важливих питань, безпосередньо пов’язаних з харчуванням:

  • загальне оздоровлення організму,
  • омолодження,
  • корекція ваги (схуднення або набір ваги),
  • підбір лікувальної дієти захворюваннях,
  • рішення естетичних проблем тіла,
  • поліпшення спортивних результатів.

Залежно від ваших потреб ви можете вибрати консультацію дієтолога з потрібною вам спеціалізацією.

Спеціалізації дієтологів

  • Дієтолог-ендокринолог. До нього варто звернутися при хворобах щитовидної залози, підшлункової залози та інших залоз внутрішньої секреції, гормональному дисбалансі, порушеннях метаболічних процесів. Дієтолог-ендокринолог допоможе визначити характер і ступінь гормонального дисбалансу і складе меню, що поліпшить стан здоров’я і самопочуття, а також дозволить нормалізувати вагу.
  • Гастроентеролог-дієтолог спеціалізується на захворюваннях шлунково-кишкового тракту. При хворобах шлунково-кишкового тракту дієта є обов’язковою частиною терапії. Якщо у вас гастрит, коліт, виразка шлунку або дванадцятипалої кишки, інші захворювання шлунково-кишкового тракту, вам необхідна допомога гастроентеролога для корекції меню. Спеціаліст підбере для вас індивідуальний лікувальний раціон з урахуванням характеристик вашого стану і стадії захворювання. Меню може бути складено з метою виключно нормалізації стану, або ж для оздоровлення та зниження ваги одночасно.
  • Дитячий дієтолог – лікар-дієтолог, який працює з дітьми. При складанні меню фахівець обов’язково врахує особливості віку дитини та індивідуальні потреби, щоб забезпечити дитячий організм необхідними нутрієнтами, підвищити імунітет, нормалізувати вагу (якщо це необхідно). Лікар проконсультує вас, як організувати харчування дитини при різних фізичних навантаженнях, різних режимах дня, посилених розумових навантаженнях.
  • Спортивний дієтолог допомагає збалансувати харчування при підвищеній фізичній активності. До спортивного дієтолога варто звернутися для складання індивідуального раціону під час тренувань, після спортивних травм, для підвищення спортивних показників. Консультація цього фахівця може бути корисна не тільки для спортсменів, а й для всіх, хто веде активний спосіб життя.

Де шукати дієтолога потрібної спеціалізації?

Шукаєте дієтолога в Києві? Тоді переходьте за посиланням – https://dietcenter.com.ua/uk/kontakti/kiev-2.html

Знайти лікаря потрібного вам профілю ви зможете в медичних центрах здоров’я та смачною дієти DietCenter, що працюють понад 18 років і спеціалізуються на розробці індивідуальних раціонів харчування для нормалізації ваги та здоров’я.

Записавшись на прийом до дієтолога, ви зможете отримати персональні поради з харчування. Лікар складе докладне меню на кожен день з урахуванням особливостей вашого стану (віку, ваги, гормонального статусу, стану здоров’я, способу життя), дасть рекомендації з корекції способу життя.

Ви отримаєте повноцінний збалансований раціон, який допоможе нормалізувати вагу, поліпшити здоров’я і самопочуття. Під контролем фахівця DietCenter ви зможете досягти поставлених цілей, і далі, використовуючи рекомендації, підтримувати вашу ідеальну вагу самостійно.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: