Екзонумія – екзотичний різновид нумізматики.

Серед цінителів старовини одним з найбільш поширених екзотичних видів колекціонування є екзонумія – збиральництво незвичайних нумізматичних примірників, які не є офіційними державними грошовими знаками. Експонатами такої колекції можуть стати сувеніри та пам’ятні медалі та ордени, що зовні нагадують монети. Такий антикваріат, як правило, виготовлявся з нагоди проведення виставок, ярмарок та інших традиційних чи ювілейних заходів.Термін «екзонумія» в 1960-му році був запропонований американським колекціонером Расселом Руло. Даний напрямок колекціонування виявилося насправді рідкісним і незвичайним. Старовинні медалі, що входять до екзонумічеських колекції, зазвичай відрізняються певним тематичним оформленням, розповідають про значущість важливої ​​події, з нагоди якого вони випускалися.

Досить часто колекційними стають нагороди, які не отримали в державі офіційної реєстрації, але створені, щоб підкреслити досягнення і видатні заслуги людини або групи людей. Такі екзонумічеські матеріали зазвичай вручалися за військові, творчі або професійні успіхи, а також за певні особисті заслуги. Подібні предмети старовини становлять особливий інтерес для колекціонерів, так як часто вони виконані в нестандартному дизайні.

Колекціонування старовинних монет незвичайної форми також вважається одним з основних напрямків екзонуміі. Раритетні монети в давні часи нерідко мали видовжену, прямокутну або овальну форму. Предметом вивчення для прихильників екзонуміі може послужити не тільки зовнішнє оформлення виробів, але і їх нестандартне призначення. Сучасні колекціонери з цікавістю вивчають історію еволюції жетонів, що використовувалися в метро, але вийшли з ужитку. Такий антикваріат в різний час мав різне зовнішнє оформлення. Особлива цінність деяких предметів старовини могла визначатися не тільки унікальним художнім оформленням, але і вартістю матеріалів, з яких виготовлявся той чи інший екземпляр. Так, навіть неофіційні старовинні нагороди могли створюватися з платини або золота і прикрашатися дорогоцінними каменями.

На вартість екзонуміческіх предметів часто впливає і їх рідкість: чим менше існує аналогів і копій, тим більшу ціну і колекційну важливість має експонат. Екзонумія є цікавим, незвичайним і захоплюючим заняттям, щорічно привертає сотні колекціонерів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: