Електронні сигарети: шкода чи користь?

Вже кілька років поспіль електронні сигарети користуються популярністю у охочих розпрощатися із згубною звичкою палити. Одні твердять про їх ефективність, інші про те, що від залежності електронна сигарета не рятує. Ми ж сьогодні хочемо торкнутися інший не менш важливе питання, в чому полягає шкода електронних сигарет?

Шкода електронних сигарет

Виробники електронних сигарет запевняють про безпеку їхнього продукту. Однак для того, щоб створити ілюзію куріння, використовуються хімічні сполуки, що в рази перевищують шкоду смол і нікотину. Серед них: пропіленгліколь, гліколь, різні ароматизатори і анестетики, пари яких особливо небезпечні. Крім того, відомі випадки алергічних реакцій на речовину пропіленгліколь.

Більшість лікарів не перестають твердити про те, що такий метод позбавлення від звички не принесе ніякої користі, так як курець все одно продовжує вживати нікотин. Слід нагадати про те, що нікотин навіть в самих невеликих дозах руйнівно впливає на нервову та імунну системи. Іншими словами, купуючи електронну сигарету у вас ймовірно вийде обдурити себе, проте організм обдурити неможливо.

Група австрійських дослідників з’ясувала, що під час куріння замінників сигарет людський організм отримує канцерогени. А значить ймовірність того, що використання електронних сигарет може стати причиною розвитку злоякісних пухлин все ж можлива.

Більшість фахівців вважають, що куріння – це насамперед психологічна, а тільки потім фізична звичка. Замінюючи звичайні сигарети електронними, ви всього лише міняєте пристрій. І це ніяк не допоможе позбутися від постійної звички виходити на перекур чи пити каву з цигаркою. Крім того, коли у електронної сигарети сяде батарейка, вже дуже висока спокуса купити в найближчому магазині пачку справжніх сигарет.

Шкода електронних сигарет спробували довести ізраїльські вчені. Дослідження показали, що пари пропіленгліколю, які вдихає курець електронних сигарет, сприяють певним генетичним змінам.

Користь електронних сигарет

Купуючи електронну сигарету, ми позбавляємося від ряду психологічних чинників, які формують звичку: купівля сигарет, запальничок, прикурювання, вдихання диму. Виходить, що електронна сигарета здатна позбавити залежного від деяких сформованих звичок.

Використовуючи електронну сигарету, ми зменшуємо шкоду, яку раніше приносили оточуючим – пасивне куріння. Пар від електронних сигарет відразу розчиняється в повітрі і не залишає ніякого запаху.

Ні електронні сигарети, ні будь-який інший спосіб самообману не врятують вас від нав’язливої ​​звички. Сила волі, бажання зберегти своє здоров’я – єдиний метод, завдяки якому багато хто кинув курити. До того ж підрахуйте скільки ви витрачаєте грошей на рік на сигарети, у багатьох ця сума цілком може зійти за хорошу відпустку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: