Фісташки!

Важко знайти людину, яка б, спробувавши, не вподобала чудовий смак фісташкових горішків. Але багато хто і не припускають, що за рослина дарує нам фісташки. Важко уявити, але фісташкове дерево, що радує нас чудовими плодами, саме по собі здатне нашкодити людині. Вся справа в токсичних маслах, які воно виділяє. Вони здатні викликати сильний головний біль, а якщо вдихати масла тривалий час, то навіть можна втратити свідомість. Адже недарма урожай з цих дерев збирають виключно ночами. Батьківщина фісташок – Схід, саме звідти до нас на стіл і потрапляє цей ароматний і дуже корисний горіх.

Як ростуть фісташки ?Щоб зрозуміти, як ростуть фісташки в природі, досить знати, що ця рослина не любить сусідства. Виростаючи в гордій самоті, фісташкове дерево може досягти висоти п’яти метрів. Ця рослина живе досить довго (більше 400 років). Період цвітіння в фісташкові садах починається на початку квітня, а самі горішки дозрівають до кінця жовтня. Вирощування фісташок не вимагає великих зусиль, адже рослина чудово переносить відсутність поливу, а також надмірну вологість. Вирощування фісташок можливо і в домашніх умовах, але доведеться неабияк почекати. На перші плоди варто розраховувати не раніше, ніж через дев’ять років, а насолодитися гарним урожаєм вийде лише на 20 році життя цього дерева.

Вирощування фісташокЯкщо з питанням, звідки беруться фісташки, все відносно ясно, то залишається інше – як їх виростити? Не варто забувати, що для збору врожаю будуть потрібні різностатеві дерева. Бажано, щоб на одне чоловіче дерево припадало до десяти жіночих. Вирощування фісташок – нескладне заняття, адже це дерево чудово приживається практично на будь-якому типі грунту. Варто пам’ятати, що на батьківщині, де ростуть фісташки, досить жаркий клімат, тому потрібно розуміти, що не кожен регіон підійде для обробітку цієї культури. Найкращою грунтом для розвитку цього дерева вважається піщаний. Не варто зловживати поливом, вирощуючи фісташки, цій рослині набагато комфортніше в сухому грунті. Регулярне вспушування грунту і прополка навколо дерева вкрай позитивно позначається на врожаї і темпі зростання. Де вирощують фісташки в країнах СНД? Це дерево непогано відчуває себе в Криму та на Кавказі.

Фісташки : користь чи шкода?Не можна забувати, що фісташковий горіх – це дуже калорійний продукт, їсти його варто в невеликих кількостях. Уявіть, 10-15 горіхів містять достатню для людини кількість вітамінів і мікроелементів, що входять до складу цього плоду. Фісташки містять величезну кількість клітковини і допомагають розщеплювати і виводити з організму шкідливий холестерин. За допомогою цього горіха можна вилікувати деякі захворювання нирок, а також значно поліпшити функцію печінки, особливо при регулярному вживанні їх в їжу. У країнах, де ростуть фісташки, відомо і ще про одну їхню властивость – за своєю природою вони є сильним афродизіаком. Їх вживання в їжу в значній кількості може викликати неконтрольовану ерекцію у чоловіків, як при прийомі деяких фармакологічних препаратів.

Якщо після прочитання даного матеріалу вас зацікавило питання, як виростити фісташки на власній присадибній ділянці, відразу необхідно відзначити, що сам по собі процес не трудомісткий, але дуже довгий. Та й зовсім не факт, що рослина приживеться, якщо клімат буде холодним. Тому потрібно розуміти, що в наших широтах це рослина варто вирощувати лише для задоволення, а не для комерційної вигоди.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: