Газова колонка чи бойлер?

Щоб забезпечити наявність гарячої води будинки, доводиться робити вибір у бік бойлера або газової колонки, які замінять постійно відключаючу гарячу воду з міської системи. І ось тут важливо відповісти на одне питання: що вигідніше – водонагрівач або газова колонка.
 
Водонагрівач або газова колонка?
 
Безумовно, термін експлуатації газових колонок більш тривалий. Це за умови, що вода, яка потрапляє в систему, має нормальну ступінь очищення. Однак не всі населені пункти можуть похвалитися якісною водою з-під крана. Саме тому газова колонка “здається”раніше, ніж бойлер або водонагрівач. Часто газові колонки ламаються через те,що забивається теплообмінник, який слід очищати регулярно – раз на рік.
 
Для установки газового обладнання знадобиться дозвіл фахівця, проект, які доведеться скласти у міському управлінні.У проекті зазвичай вказується обов’язкове місце виведення димоходу і установки колонки. Тут неприпустиме подальше перевстановлення обладнання без дозволу на те спеціальної служби.
 
Електричний водонагрівач купити який можна в спеціалізованому магазині, господарі вправі встановити в будь-якому зручному для сім’ї місці. Незважаючи на те, що газ обходиться дешевше електрики, водонагрівачі менш залежні від якості проточної води в системі. Саме тому проблем з експлуатацією водонагрівача буде менше, ніж з газовою колонкою.Це правило поширюється на якісні бойлери, внутрішній бак яких виготовлений з нержавіючої сталі або спеціальної пластмаси.
 

Вартість установки бойлера або газової колонки складає в середньому 350-450 грн., Залежно від кваліфікації фахівця і класу додаткових елементів, що використовуються при установці (труби, хомути,фільтри, короби тощо)
 
Об’єм водонагрівача розраховується виходячи з норми споживання гарячої води в кожній окремій сім’ї. Любителям поніжитися щодня в гаряченькій ванній незалежно від сезону знадобиться повноцінний бойлер від 100 літрів і більше. Тут потрібно враховувати і той момент, що чим більше літраж водонагрівача, тим більше його габарити, що не зовсім зручно в компактних сучасних санвузлах. Інша справа -власний будинок – тут є де розвернутися.
 
Для розрахунку обсягу споживаної води виходять з наступних показників: для миття посуду використовується в середньому10 л води при температурі близько 60-70 ° С. Щоб прийняти душ, знадобиться в середньому 25-35 л води (близько 4,5 л на хвилину).
 
Таким чином, водонагрівачі ємністю до 15літрів придатні виключно для миття рук, 25-50-літрові підігріють воду для миття посуду і кухонних потреб, 80-100-літровий бойлер ідеально підійде для сім’ї з трьох осіб. Звичайно, можна задовольнятися і 50-літровим баком для трьох членів сім’ї, проте після того, як бак спорожніє, наступному домочадцеві доведеться2-3 години чекати, поки вода в баку нагріється знову.
 
Водонагрівачі і бойлери зручні також тим,що температура води в них падає всього на чверть градуса протягом кожної години. Тому кожен сучасний бойлер – працює як термос, так як він досить довго зберігає температурний рівень.
 
Що стосується газової колонки для сім’ї з трьох осіб, то знадобиться пристрій потужністю 19 кВт. Якщо ж у квартирі кухонний стояк суміщений з санвузлом (вода з однієї магістральної ліні надходить і у ванну, і в кухню), то знадобиться газова колонка потужністю 24кВт.
 
Таким чином, оцінивши всі позитивні і негативні моменти установки газової колонки і бойлера, вибирайте найбільш прийнятний і економічний для вас варіант.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: