Георадари.

Георадар – це сучасний радіолокаційний прилад, призначений для вирішення великого спектру завдань. Мобільність, порівняльна компактність і можливість проводити неруйнівний моніторинг середовища з високою детальністю роблять його унікальним серед геофізичного обладнання. Георадари знайшли досить широке застосування в різних сферах діяльності людини:- Геологія – побудова геологічних розрізів, визначення положення рівня грунтових вод, товщини льоду, глибини і профілю дна річок та озер, меж поширення корисних копалин в кар’єрах, положення карстових воронок і порожнин.

– Транспортне будівництво – визначення товщини конструктивних шарів дорожнього одягу та якості ущільнення дорожньо-будівельних матеріалів, аналіз підстав під транспортні споруди, визначення глибини промерзання в грунтових масивах і дорожніх конструкціях.

– Промислове та цивільне будівництво – визначення стану бетонних конструкцій (мостів, будівель і т.п.), стану дамб і гребель, виявлення зсувних зон, місця розташування інженерних мереж (металевих та пластикових труб, кабелів та інших об’єктів комунального господарства).

– Охорона навколишнього середовища – для оцінки забруднення грунтів, виявлення витоків з нафто-та водопроводів, місць поховання екологічно небезпечних відходів.

– Археологія – для знаходження археологічних об’єктів та межі їх розповсюдження.

– Силові структури можуть використовувати георадари для виконання різного роду завдань пов’язаних з пошуком і виявленням схованок і поховань, а також виявлення підкопів до особливо охоронюваним об’єктам; для виявлення контрабандних вкладень в гомогенних однорідних вантажах; для виявлення місць закладення мін, розташування підземних тунелів, комунікацій, складів, техніки.

Принцип дії георадара заснований на випромінюванні надширокосмугових імпульсів метрового і дециметрового діапазону електромагнітних хвиль і прийомі сигналів, відбитих від предметів або неоднорідностей, що мають відмінну від середовища діелектричну проникність або провідність. Відбитий сигнал перетвориться в цифровий вигляд і виводиться на дисплей. Переглянути отримані результати і зробити необхідні процедури обробки можна на комп’ютері.

Для отримання даних з різних глибин, використовуються антенні блоки, що працюють на різних частотах. Загальне правило таке: із зниженням робочої частоти антени підвищується глибина проникнення сигналу, але знижується роздільна здатність антени і навпаки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: