Герпесна ангіна у дітей!

Герпесная ангіна у дітей – часте захворювання, воно також носить назву везикулярний фарингіт. Однією з основних причин прояви герпесного ангіни у дітей, є ураження слизової оболонки горла вірусом Коксакі. З першого року життя діти схильні до високого ризику, так як збудник цієї хвороби має широке поширення у світі, і на сьогоднішній день, відсоток можливого контакту з переносником захворювання залишається високим.

Вперше потрапивши в організм, всі симптоми вірусу герпесної ангіни у дітей, проявляють себе максимально різко. Ця недуга також може давати різного ступеня ускладнення на інші органи. Однак після того як дитина перехворіла, до вірусу в організмі виробляється стійкий імунітет і ризик перехворіти повторно цим захворюванням стає мізерно малий.

Найважче вона проходить у немовлят, але захворіти герпесного ангіною в цьому віці шансів мало, так як в перші місяці у малюка сильний вроджений імунітет, а контакт з людьми дуже обмежений. Герпесная ангіна у дітей має достатньо виражені симптоми, тому вона добре і швидко діагностується, при цьому лікування починається вчасно, без затягування процесу ураження вірусом більшої площі слизових оболонок організму.

Основні симптоми захворювання:

 • підвищення температури тіла до 38 ° С і вище;
 • прояв в порожнині рота і горлі червоного висипа (в основному уражаються мигдалини і піднебіння);
 • через кілька годин перетворення червоних крапок в водянисті пухирці;
 • через добу пухирці лопаються, залишаючи виразки, які покриваються фіброзною тканиною (скоринкою) і призводять до дуже хворобливих відчуттів при ковтанні;
 • збільшення слиновиділення;
 • поява нудоти, запаморочення;
 • в деяких випадках поява діареї і спазматичної болі в м’язах;
 • збільшення лімфаузли не тільки в області шиї, але іноді і по всьому тілу.

Лікування герпесного ангіни у дітей

На сьогоднішній день ще не існує ліків від даного захворювання, тому основне завдання при лікуванні – лише надання допомоги організму в боротьбі з вірусом, який надалі перебуватиме в тілі в «дрімаючому» стані і більше не потурбує людини.

Для цього проводять симптоматичне лікування, що допомагає швидше побороти прояви вірусу, скоротити час перебігу хвороби і запобігти можливі ускладнення. Розглянемо докладніше, ніж можна лікувати герпесний ангіну:

 1. Застосовують антигістамінні і протизапальні препарати.
 2. Для зняття больових відчуттів використовують дитячі анальгетики.
 3. Не менше 5 разів на день проводять полоскання антисептичними препаратами, наприклад, розчином фурациліну або трав’яними відварами ромашки, календули, шавлії та ін.
 4. При високій температурі застосовують жарознижуючі препарати, наприклад, ібупрофен.
 5. В період лікування дотримуються постільного режиму і рясне пиття, бажано з сечогінним ефектом і вітаміном С (настоянка шипшини, тепла вода з лимоном і медом).

Для недопущення поширення вірусу, хворої дитини слід ізолювати. Ні в якому разі не можна застосовувати прогрівання – це протипоказано при даному захворюванні.

Інкубаційний період герпесного ангіни протікає від 3 до 6 днів. Необхідно пам’ятати, що при виявленні перших симптомів захворювання потрібно проконсультуватися з лікарем, щоб ефект від лікування був позитивним і не привів до небажаних наслідків при підборі самостійного лікування.

Профілактика герпесного ангіни у дітей

Особливих профілактичних заходів проти цієї хвороби немає. Звичайно проводять такі ж заходи, як і при інших вірусних захворюваннях: дотримувати особисту гігієну, не бувати в місцях великого скупчення людей під час епідемій ГРЗ, виключити спілкування з хворими людьми, підтримувати імунітет.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: