Гідропоніка своїми руками: система, що приносить врожай і дохід.

Зроблена гідропоніка своїми руками, дозволить вирощувати рослини без звичайного грунту. Більш того, – отримувати від цього чималий дохід. Цей метод дуже економний і доступний кожному.
 
Для створення гідропоніки своїми руками нам знадобляться:

  • 50-літровий пластмасовий бак зі щільною кришкою;
  • дванадцять пластикових стаканів;
  • субстрат з мінеральної вати і керамзиту;
  • повітряна шестиканальна помпа;
  • 6 аераторних каменів;
  • 6 тонких шлангів для повітряної помпи;
  • добрива (після двох тижнів зростання).

1. У самого денця бака зробимо отвір і вставимо в нього трубку, в довжину вона повинна трошки перевищувати висоту бака. При цьому в баку залишимо 2-4 сантиметри, а решту виведемо до кришки і закріпимо так, щоб наш шланг не падав. Вставимо в стінку бака спеціальний штуцер і прокладку з гуми, щоб вода не просочувалася з бака. Це – трубка рівня води, яка дозволить спостерігати кількість залишку води в системі гідропоніки.
2. Зробимо в кришці бака 12 отворів, щоб в них можна було помістити пластиковий стакан і він не провалювався в бак. Подивимося через кришку на світло, – якщо його видно, то додатково обклеївши кришку свiтловидбиваючим компонентом (можна пенофолом). Якщо всередину бака буде просочуватися світло, вода в ньому може зацвісти, що буде перешкоджати правильному розвитку коренів.

3. У стаканчиках виріжемо отвори для коренів, – буде достатньо п’яти 1-сантиметрових дірочок. Стаканчики наповнимо керамзитом, залишаючи простір для мінеральної вати з насінням.
4. Зробимо в баку ще одну дірочку, ближче до кришки, призначену для шлангів з повітряної масою. Рівномірно розташуємо по дну бака аераторнi камені, виведемо шланги через дірочку у кришцi бака. Розташуємо повітряну помпу вище місця, звідки виводяться шланги, щоб не дати воді піти назад у помпу по шлангу.
5. Заллємо в бак воду так, щоб до пластикових стаканів залишалося приблизно 5-10 см. Гідропоніка своїми руками готова! Тепер закриємо бачок кришкою, помістимо стаканчиками з насінням, включимо повітряний компресор. Перші 10 днів витримуємо рослини в відстійнiй воді.
Ось яка система повинна вийти на 12 рослин.
Зробити систему гідропоніки своїми руками нескладно. Проте вирощувати рослини в таких умовах непросто, у порівнянні з натуральними природними умовами. Але вас обов’язково порадує врожайність рослин, більш висока, ніж на звичайному вуличному грунті.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: