Глибина виявлення знахідок металодетектором?

Один з головних параметрів металошукача – це глибина виявлення об’єктів. Як правило, для початківців цей параметр таємничий. Це не дивно – ні в одному каталозі, що рекламує металошукачі ви не знайдете вказівки, на якій відстані прилад виявляє монету, металевий глечик і т.п. Вказується, в кращому випадку, скільки важить прилад і який час він може працювати без зміни акумулятора. Іноді приводиться параметр “максимальну теоретично можливу глибина виявлення”, яка в кілька разів більше того, про що думає людина, що тримає в руках металодетектор.Для того, щоб прояснити дане питання, інформація, викладена нижче, розбита для зручності за шкалою розмірів різних предметів пошуку.

Монета.
Почнемо з того, що під монетою в описах багатьох зарубіжних приладів зазвичай розуміється монета діаметром 25 (мм). Для тих, хто ще пам’ятає, – це монета СРСР гідністю в 5 копійок. Глибина виявлення такої монети складає від 10 (см) для несерйозних приладів, до 50 (см) для дуже серйозних. Глибина виявлення сильно залежить від розміру датчика (зазвичай – діаметр диска з котушками). Орієнтовно, для такої монети глибина виявлення приблизно рівна діаметру датчика. Більш дрібні монети будуть виявлятися на менших відстанях. Наприклад, глибина виявлення монети гідністю в 1 копійку буде приблизно в два рази менше, ніж вказано вище для п’ятака.

Бронзова статуетка, пістолет.
Природно, крупніші предмети металодетектор виявляє на більшій відстані. Для того, щоб оцінити це збільшення, звичайно приводять у приклад бронзову статуетку або пістолет (як реліквія з вітчизняної історії можна згадати гарматне ядро). Глибина виявлення таких предметів складає близько 1 (м). Глибина виявлення слабо залежить від розміру і від типу датчика (він може бути як з компланарними котушками, так і з ортогональними на штанзі). Для датчика з котушками більшого діаметру і для датчика з системою ортогональних котушок на штанзі глибина виявлення буде дещо більше (на 20% при переході від дискового датчика діаметром 20 (см) до датчика діаметром 30 (см)).
 
Металевий щит, дзвони.
Все сказане в попередньому абзаці відноситься і для цих об’єктів, за винятком глибини виявлення, яка лежить в діапазоні 1,5-2,5 (м).

Танк, паровоз, літак.
На серйозній мові, глибина виявлення таких об’єктів називається: “максимальна теоретично можлива глибина виявлення”. Іншими словами, існує теоретична межа, далі якого електронний металошукач не в змозі реєструвати об’єкти в принципі, не дивлячись на скільки завгодно великі їх розміри. Існування цієї межі по глибині виявлення легко пояснити, якщо згадати, що амплітуда відбитого сигналу обернено пропорційна 6-7й ступеня відстані, а від розміру об’єкта залежить лише в 3-5й ступеня. Величина максимальної теоретично можливої ​​глибини виявлення становить від 1 (м) для найпростіших приладів з дисковим датчиком до 4 (м) для складних приладів з великим датчиком з ортогональних котушок на штанзі. На жаль, саме ця величина зазвичай фігурує в рекламних цілях, але на такій глибині ви не знайдете нічого!
ЗАПАМ’ЯТАЄТЕ!
Найсучаснішим електронним металошукачем можна виявити середню монету на глибині максимум 50 см, великий масивний суцільнометалевий предмет – максимум на 2,5 м.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: