Головне правило економії грошей! Як не купувати непотрібних речей?

Як казав кіт Матроскін із мультика «Троє з Простоквашино»: « Щоб продати щось непотрібне, треба спочатку купити щось непотрібне». А ви збираєтеся продавати що-небудь непотрібне? Ні? Так навіщо тоді ви Це (щось непотрібне) купуєте? Відповіді завжди різні і … завжди схожі . Основний мотив: «думав (думала) стане в нагоді, а потім …». Так і збираються в наших оселях склади всяких непотрібних речей, а гроші витрачені, а толку з цього мотлоху немає. І викинути шкода .
 
Продавати «що-небудь непотрібне» у нас якось не прийнято. Так і живемо, спотикаючись об ці непотрібності в гаражах, шафах, коморах, автостоянках. Підрахував якось, що на найближчій автостоянці майже 20 % машин так і не виїхали за ворота протягом усього літа. П’ята частина! Це означає, що господарі не тільки викинули гроші на купівлю настільки дорогої «непотрібності» , а й продовжують викидати… Розумом цього не зрозуміти, у всякому разі моїм…
 
Так що ж робити, щоб не потрапити, як багато наших громадян, на вмовляння продавців, реклами та громадської думки? Я так думаю, тільки купуючи потрібне і… не купуючи непотрібного. Все просто і водночас дуже і дуже складно. А як визначити -то? Навряд чи доросла, адекватна людина в тверезому розумі купуватиме завідомо непотрібну йому річ. Природно, вся непотрібність виявляється вже потім, після покупки. Значить, головне, для розумної, економічною і оптимальної витрати грошей – задатися питанням: «А чи потрібно мені Це?» Відповідь, як ви розумієте, завжди буде позитивною. А якщо трохи переформулювати питання: «А чи є річ (товар, послуга) необхідною життєво? Чи можу я без неї обійтися хоча б короткий час?» Головне тут – друге речення . Всі товари і послуги створюються для задоволення будь-якої життєвої необхідності. Але відмінність – жити взагалі без холодильника (зламався старий) і купити ще другий холодильник. Перший варіант однозначно увазі купівлю нового. А другий ? А може, за продуктами частіше ходити, а купувати трохи менше? А раптом у сусіда холодильник напівпорожній, може, з ним домовитися? А якщо… Питання дуже неоднозначне.
 
Отже, приступимо до формування нового купівельного мислення, при якому сторонні «гіпнотизери» у вигляді чоловіка (дружини), рідних, знайомих, телевізора і «громадської думки» якомога менше впливали на бажання викинути, пардон, витратити чергову порцію грошей на « що – небудь непотрібне».
 
1 . Отже задаємо собі питання, вже озвучене вище: «А чи є річ (товар, послуга) необхідної життєво? Чи можу я без неї обійтися хоча б короткий час? Хоч трохи?» Це трохи можна продовжувати практично до безкінечності і… гроші будуть цілі, і додаткових витрат не куплена річ ніяких не зажадає. А якщо тягнути вже нікуди?

2 . Обійтися таки не можна… Річ цю купити треба було ще вчора. Що робити – стрімголов мчати за покупкою? Ні-ні, почекаємо. Бездарно витратити гроші й дурень зможе. Перше питання має бути не «Скільки це коштує?», А «Скільки коштує покупка плюс обслуговування?» Приклад – купівля автомобіля людиною, у якої ніколи не було машини. Сам пам’ятаю, скільки грошей ще довелося витратити, крім запланованих на заповітну покупку, відсотків на 20 більше точно!
 
3 . Отже, витрати приблизно (або більш-менш точно) підраховані. Що треба робити? Купувати? Ще рано! Спочатку треба вивчити альтернативні пропозиції. Може, є більш дешевий варіант. Так, наприклад, у випадку з автомобілем: якщо автомобіль береться для поїздок на роботу, то може, скористатися послугами чувака з сусіднього під’їзду, який їздить в ту ж сторону в той же час? Альтернативу можна знайти завжди, треба лише тверезо зважити плюси і мінуси.
 
4 . Все, вирішено! Саме це і треба купувати, життя не терпить, треба купувати і терміново! Зачекайте … А може, розпродаж є десь ? Або поторгуватися можна, або в розстрочку безпроцентну. Конкуренція, 21 століття на дворі. Шукайте і знайдете.
 
5 . Обов’язково подумайте, як можна використовувати Це для отримання додаткового доходу. Не тільки грошового. Так, телек приносити гроші змусити важко, а от холодильник величезний… Чому б сусідові не зберігати частину продуктів у вас, а він вам теж що-небудь корисне зробить… Ти – мені, я – тобі. Просто запропонуйте людям «небудь потрібне». Умовити, я думаю, буде неважко, себе – то ви вмовили, зрештою.
 
6 . Купуємо. Обов’язково торгуйтеся. Особливо при великих покупках – телевізори, комп’ютери, холодильники, автомобілі. «А в сусідньому магазині (автосалоні, виставковому центрі і т.п.) мені запропонували дешевше. На скільки можна зменшити підсумкову вартість?»; «У Вас платна доставка? Ну, киньте Ви ці панські замашки, у всіх уже давно доставка в мій район безкоштовна!» Важливо лише дотримуватись одного нюанса: вести переговори з менеджером, що має право приймати такі рішення, і бажано вести такі переговори «віч-на -віч», щоб послуга була надана тільки для вас. Чим більше ви «мурижити» продавця, тим більше у вас в руках психологічних козирів.
 
7 . Можливий і такий варіант, коли вам пропонують товар «з більш поліпшеними споживчими властивостями». Ніколи не погоджуйтеся відразу на таку покупку! Ніколи, ніколи, ніколи. Все це треба спокійно обміркувати, прорахувати і не в магазині, а в більш спокійній обстановці, коли ви вийшли з-під впливу продавця, на вас не діє психологічний пресинг інших покупців,  які «дивіться, теж купили ось Це». Можливо, вам пощастило і дійсно те, що вам запропонували, буде кращим варіантом, але таке трапляється досить рідко. Думайте! Поки гроші у ваших руках, час працює на вас!
 
8 . Обов’язково пам’ятайте про ваші законні права. Відповідно до закону  Про права споживачів будь-який товар (за невеликим винятком) можна повернути назад, не пояснюючи причин повернення, якщо Це вас не влаштувало. Користуйтеся! Нічого соромногоі жахливого в такому поверненні ні! Уфф, важко… Та не важче, ніж заробляти гроші, які інші викидають на «що-небудь непотрібне». Поступово ці дії увійдуть у вас в звичку і користуватися головним правилом розумної економії буде набагато легше.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: