Головні правила економії грошей.

Однією з хороших рис характеру завжди вважалася розумна економія. Адже уміння зберігати і підтримувати сімейний чи особистий бюджет від природи дається далеко не кожній людині. Але, слава Богу, цієї нелегкої справи можна навчитися, засвоївши кілька основних правил економії.

1. Ведіть облік фінансів
Може, це звучить понуро, але значною мірою привчить вас до дисципліни. Ведіть щоденні записи, скільки і на що ви витратили гроші. В кінці місяця ви зможете з’ясувати, які витрати були дійсно потрібними, а яких наступного разу можна уникнути.

Читайте також: Як заощадити на продуктах?

2. Відмовляйтеся від необдуманих покупок і витрат
У цьому вам допоможе складання списку перед походом у магазин. Ретельно продумуйте, що вам дійсно необхідно, а що можна купити і в наступному місяці. Помічено, що імпульсивно вчинені покупки не тільки спустошують гаманець, але і виявляються абсолютно непотрібними в господарстві.

3. Намагайтеся не брати кредити
Якщо вам все-таки необхідно взяти кредит, то робіть це в перевірених банках. А краще подумайте, де можна позичити грошей (родичі, знайомі) в розстрочку і без відсотків.

4. Не витрачайте величезні суми на розрекламований товар
Досвід підказує, що завдяки рекламі виробнику часто вдається продати абсолютно неефективний і неякісний товар. Віддавайте перевагу вітчизняним аналогам дорогих закордонних.

Читайте також: Яким повинен бути гаманець, щоб у ньому водилися гроші?

5. Щомісяця відкладайте частину доходів на великі покупки
Не збираєте просто так, а збирайте тільки на конкретне придбання. Наприклад, на ремонт у дитячій або хороший холодильник. Так у вас з’явиться мета, і буде менше спокуси спустити всі накопичення на непотрібні витрати.

6. Не давайте в борг
Особливо малознайомим або ненадійним людям. Доброта – це добре, але у всякому ділі (тим більше грошовому) повинна бути мудрість.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: