Головний біль при вагітності.

Злі мігрені, судинні спазми, перепади тиску істотно псують життя багатьом людям, знайомим з головними болями не з чуток. Людство навчилося перемагати напади за допомогою анальгетиків, але головний біль при вагітності неприємна тим, що більша частина препаратів, покликаних полегшити страждання, опиняється під забороною. Перспектива терпіти дискомфорт і незручності всі дев’ять місяців ні для кого не здасться привабливою, тому слід заздалегідь дізнатися «ворога в обличчя» і навчитися купірувати напади іншими засобами. А для цього необхідно зрозуміти, чому болить голова при вагітності і що з цим можна зробити.
 
Причини
 
Неприємна новина полягає в тому, що головний біль може йти рука об руку з токсикозом – вірним супутником першого триместру. Пов’язано це і з дедалі сильнішим нюхом, і з гормональними змінами, і з з’явилася втомою і недосипом. На жаль, на ці стани скаржаться і ті щасливці, для яких подібної проблеми раніше просто не існувало.
 
Ще однією причиною є зміна тиску. У частини вагітних воно стає вище норми, що саме по собі є тривожним симптомом, а гіпотонікам страждають від заборони на став звичним для них кофеїн – адже кава часто очолює список виключених продуктів для майбутніх матерів. На пізніх термінах головні болі може викликати неправильна постава, оскільки великий важкий живіт забезпечує сильне навантаження на плечі і шию.

Лікування
 
Звичні знеболюючі – аспірин і навіть більш безпечний ібупрофен до початку вагітності зобов’язані покинути аптечку майбутньої мами – для дитини вони можуть виявитися небезпечними. З відносно схвалених лікарями засобів залишаються лише знеболюючі на основі парацетамолу, який допомагає не кожному. Та й при частих болях використовувати його в якості основного засобу не рекомендується. Тому боротися з головним болем доведеться за допомогою натуральних засобів:
 

  • правильне харчування
  • свіже повітря
  • масаж

Якщо у звичайному житті замислюватися про шкоду деяких продуктів було ніколи, то вагітність прекрасний привід переглянути власний раціон з точки зору його корисності і навіть безпеки. Наприклад, доведеться дізнатися про те, що деякі продукти не тільки не несуть ніякої користі, але і є провокаторами мігреней. Шоколадні цукерки, копченості, ковбаси та сири здатні викликати або посилити головний біль. До таких каталізаторів відносяться і більш нешкідливі, і навіть корисні, продукти – наприклад, цитрусові та субпродукти.

Правильний раціон дня переважніше під час вагітності, ніж ударна доза анальгетиків, до того ж перевага здорового способу життя не в лікуванні, а в профілактиці хворобливих станів.

Прогулянка на свіжому повітрі і провітрювання кімнати допомагають налагодити сон і позбутися від почуття втоми і розбитості, духота ж сприяє почастішання нападів головного болю.

Масаж. Швидше за все, чоловікові доведеться освоїти нову професію – адже можливість купірувати біль за допомогою анальгетиків вагітній дружині вже недоступна, а значить, її здоров’я опиниться в сильних руках чоловіка. Масаж голови із застосуванням ефірного масла лимона або одеколону з цитрусовим ароматом усуває  головний біль. На пізніх термінах може знадобитися масаж верхньої частини спини і шиї.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: