Грошова реформа 1961 року була вимушеною мірою для полегшення грошового обігу і додання купівельного ваги грошам (але це офіційна причина заміни паперових грошей зразка 1947 року). Суть грошової реформи була в заміні старих банкнот на нові у співвідношенні 10:1. У цій же пропорції змінювались і металеві гроші, крім латунних 1, 2, 3 копійки (проте, незабаром і ці дрібнорозмінні монети зобов’язали обмінювати за курсом 10:1).

Проведена грошова реформа допомогла заощадити державі близько 3 мільярдів рублів за рахунок округлення фінансових операцій у більшу сторону. До того ж була знижена собівартість виробництва банкнот за рахунок їх меншого розміру, в порівнянні з банкнотами зразка 1947 року.

Однак, були і негативні наслідки реформи. Наприклад, ринкові ціни (наприклад, на овочі) виявилися знижені не в 10 разів, а всього лише в 4,5 (стало вигідно займатися спекуляцією – забирати хороший товар з державних магазинів і продавати їх не ринку). Трохи пізніше держава підняла і офіційні ціни в магазинах (щоб наблизити їх до ринкових), але це призвело лише до збільшення ціни на продукти на ринках, викликавши невдоволення у народу.

Сьогодні банкноти 1961 є об’єктом колекціонування. Але є одне але – банкноти в хорошому і тим більше в поганому стані продати практично нереально, невеликий попит є тільки на банкноти в стані UNC (тобто не були в обігу). У деяких випадках можна знайти покупців не тільки на UNC-кі банкноти 1961, але тільки в тому випадку, якщо це нечасті різновиди (наприклад , початкові або кінцеві серії, варіанти оформлення букв серій, тип друку, різновид паперу). Але таких покупців потрібно довго шукати, так як колекціонерів, які збирають банкноти по різновидах, не так вже й багато.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.