Грошові знаки СРСР.

Після недовгого управління країною Тимчасовим урядом, який в свою чергу також випускало кредитні білети вартістю 250 і 1000 рублів, а також знамениті «керенки», продовжився випуск паперових грошей нової країни РРФСР. Однак, по всіх функціям комунізму грошей в країні взагалі не повинно бути – все має належати всім. Але, як всі прекрасно розуміють, не може існувати держава без готівки, яка б виступали посередником між обміном товарів. Припинився випуск кредитних квитків від 1918 року й з’явилися нові гроші, звані дуже таємниче «розрахунковий знак», які як би і не вважалися грошима, але виконували функцію грошей. Майже за десять років паперові гроші кілька разів змінювали свою назву, свій зовнішній вигляд, змінювався номінал.

Країна жила в епоху економічної нестабільності і високої інфляції, шукалися способи підвищення впевненості громадян у паперових грошах. Країна стала називатися СРСР, а паперові гроші «червінці», покликані вивести країну з найглибшої кризи. У тридцятих роках зникає підпис з нових банкнот «казначейських квитків».

1937 примітний тим, що великий вождь товариш Ленін з’явився на грошових знаках СРСР.

Випуск 1961 напевно самий знаменитий у радянській епосі. Цікавий початок – обмін на старі у співвідношенні 1:10 і довга історія звернення – 30 років. За весь цей час рубель майже не втратив своєї вартості, паперові гроші не було причини міняти. Тільки лише нове «неспокійне» залишило свій відбиток на цих банкнотах СРСР – деяка зміна зовнішнього вигляду банкнот і введення більш великих номіналів.

Для боністики час РСФСР- СРСР досить цікавий. За відносно невеликий період часу було проведено декілька грошових реформ. Обсяг потенційного колекційного матеріалу вельми значний. Поряд з дуже дешевими банкнотами СРСР зустрічаються і такі, грошові знаки, дістати які практично неможливо, особливо в пресовому стані.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: