Іпотерапія – це таке лікування, яке приносить не тільки користь, але й моральне задоволення. Список сучасних хвороб, які можна вилікувати за допомогою іпотерапії, досить великий. Для подібного методу практично немає протипоказань, а побічні ефекти і зовсім відсутні.

Іпотерапія відмінно допомагає тим людям, які страждають від порушень опорно-рухового апарату, нервової системи та іншого.  

Також катання на конях:  

– Підтримає вміст цукру в крові;  

– Усуне підвищений м’язовий тонус;  

– Лікує сколіоз, захворювання серця, органи дихання і травлення.

Психологічний аспект теж важливий: кінь знімає стрес і виступає в ролі психотерапевта. Дітям корисно спілкуватися з конем. Малюк не буде відчувати ні страху, ні болю. Його настрій різко поліпшитися. Будь-яке лікування дасть позитивний результат. Їзда верхи задіє всі м’язи. Для дітей з обмеженими можливостями цей метод лікування незамінний: вони вчаться правильно ходити, сидячи в сідлі.

Протипоказання:  

1. Якщо ви страждаєте від підвищеної ламкості кісток, краще утриматися від цього методу.

2. Небажана іпотерапія дітям, які страждають від грубих психоемоційних порушень, наприклад, тим, хто неадекватно поводиться з тваринами і не може розуміти людську мову.

3. Не рекомендується проводити заняття під час загострення інфекційних захворювань (грипу, ангіни).

4. У деяких людей може виникати алергія на кінську шерсть.

Особливості проведення занять і вимоги до коня  

Будь-яке заняття треба починати і закінчувати частуванням коня. Завдяки цьому розвивається психологічний контакт з конем, вміння довіряти один одному.

Програма занять іпотерапією розробляється, виходячи з індивідуальних особливостей пацієнтів. Використовуються різні види сідел, опор, фіксаторів, стремян, які дозволяють проводити заняття з людьми, страждаючими від обмежених можливостей.

Для іпотерапії підбираються спеціальні коні, адже саме від них залежить як ефективність, так і безпеку занять.

Головна вимога – підходящий темперамент. Кінь має бути спокійним, доброзичливим, довірливим, врівноваженим, але при цьому енергійним і активним. Тільки у таких тварин підходящий терапевтичний показник.

Важливий і зріст коня. Він повинен бути невисоким, оскільки через велику висоту може утруднити страховку пацієнта. Треба враховувати і безліч інших особливостей. Дорослим людям, страждаючим від зайвої ваги, потрібен сильний і масивний кінь, у якого добре розвинена мускулатура.

Кінь – дивовижне створіння, вірний і відданий друг. Вже одне спілкування з ним благотворно впливає на людину. Дуже старатися і гнатися за моментальним результатом не варто. Тихіше їдеш – далі будеш. Звичайно, деякі зміни на краще помічаються вже на початку занять, але на досягнення і закріплення серйозного результату можуть піти роки, тому треба запастися терпінням і не кидати справу на півдорозі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.