Історія банків!

Історія розвитку банків починається з храмів, де зберігалися товарні гроші. Вони мали велике значення, оскільки вважалися страховим фондом держав та громад. У них збиралися продукти, призначені для обміну з іншими країнами та громадами.

Стійкість храмового господарства базується в довірі з боку громади і держави. Висока стабільність сприяла збільшенню міцності і регулярному проведенню грошової операції – збереженню товарних грошей.

Загальним еквівалентом були метали (золото, срібло, бронза, олово, мідь) і володіли великими перевагами. З маси поступово відрізняли золото і срібло, так як вони мали додаткові властивості. Вони були рідкісними, портативними і володіли стійкістю до зовнішнього середовища.

Храми виконували головні, тобто обмінні, розрахункові, облікові, касові, збережені грошові операції при регулярній браку коштів, і тільки вони могли задовольняти приватні та громадські потреби в грошах у вигляді золота і злитків срібла.

Щоб ліквідувати монополію храмів у VII столітті до нашої ери стародавні держави для проведення грошових операцій стали виробляти металеві монети. Монетизація стала прерогативою держав і розвивала торговельні відносини між країнами.

З’явилися приватні кредитори (торгові доми і окремі особи), які займалися комерційною діяльністю.

Раби в той час мали особливе значення. Вони виконували торгівельно-обмінну функцію  платили оброк і діяли самостійно і тим самим були вигідні і торговим домам, і державі. У них закладалася стійкість і міцність грошового господарства.

Одним з етапів в історії розвитку банків є внутрішні справи на Стародавньому Сході, пов’язані із здійсненням грошових функцій торговими будинками і храмами. Здійснення грошових операцій закріплювалися завдяки розвитку зовнішньої торгівлі, а зовнішня торгівля розвивалася завдяки колонізації територій, завезення рабів – іноземців, у яких був досвід у здійсненні грошових операцій, формування промислового і міського характеру рабовласництва.

Появі державного кредиту сприяла децентралізація грошових функцій, яка була прийнятна в державному апараті.

Здійснення грошового господарства розвивалися також в Стародавньому Римі. Грошовими операціями там займалися греки. Вони регулярно залучали рабів для грошових розрахунків . Таким чином, в історії розвитку банків величезну роль зіграли здійснення грошових операцій рабами і розвиток рабства.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: