Історія катів.

Слово кат не згадувалося вджерелах середньовіччя аж до XIII ст. У древньому німецькому праві смертна караспочатку вершилася всіма тими, хто проводив суд над злочинцем, іноді виконативирок доручали наймолодшому засідателю, або позивачеві, або компаньйоновізасудженого.

Крім своєї основної функції, кат займався й іншими справами міськогогосподарства. У його завдання входив нагляд за злочинцями в місті. Вінпрактично наглядав за публічним будинком, відповідав за те, щоб дівчата непорушували встановлені владою правила. У разі конфлікту з громадянами жінкизверталися до ката для розгляду. У Страсбурзі кат міг бути наглядачем і вгральному будинку, отримуючи за це додатковий дохід.

Друга функція ката в містах була менш приємна, він займавсячищенням вбиралень у громадських місцях: вони зберігалася за ним аж до кінця XVIII ст. Крім цього, катибули шкуродерами, вони відловлювали бездомних собак і прибирали з міста падаль.

Кати займалися торгівлею різнихчастин трупів і різних зіль, приготованих з небіжчиків: вважалося, що вониволодіють цілющими властивостями, або використовували їх в якості амулетів.Крім цього, кругом і всюди кати практикували як лікарі: вони діагностували талікували внутрішні хвороби і травми не гірше, а іноді і краще інших фахівців уцій галузі – банщиків, цирульників, навіть вчених медиків. 

Положення катів полягало в тому,що вони мали необмежений легальний доступ до трупів, які вони могли використовувати в пізнавальнихцілях, а от лікарям довгий час такого права не давали – для анатомічнихрозтинів вони таємно купували трупи у тих же катів.

Крім соматичної медицини, якоюзаймалися кати, вони ще й промишляли екзорцизмом. Ця функція безпосередньопов’язана ідеєю тортури або страти в середньовіччі: за допомогою впливу на тіловигнати злого духа, спонукавшого людинуна злочин.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: