Історія корсета!

Існує помилкова думка, що батьківщиною корсетів була Франція. Тим часом, поява перших предметів одягу такого виду, вперше було помічено в Іспанії на початку 17 століття. Спочатку, він використовувався не для того, щоб підтримувати фігуру і створювати ефектну тонку талію.

Перший іспанський корсет був зразок залізного панцира. Він призначався тільки для чоловіка. Цей предмет одягу був включений в екіпіровку воїнів, одним з видів військових обладунків. З корсетом іспанському воїну не страшні були гострі стріли супротивника або його удари. Оскільки корсет був досить важким, лише у найсильніших воїнів була можливість для використання даного предмета одягу з метою захисту.

В кінці 17 століття корсет з’являється в жіночому гардеробі, з часом перетворившись на справжній витвір мистецтва. Однак, через те, що в ті часи була в Іспанії мода на прямі, незграбні, а не округлі форми, корсети виготовляли зі вставленими в них сталевими і залізними листами, так приховуючи округлості форми у жінок. Як то кажуть – «краса вимагає жертв», і часом дуже суворих. Іспанські жінки-модниці змушені були ходити в сталевих пластинах, туго перев’язаних мотузкою, і здавлюють груди і спину.

Лише через століття, завдяки зусиллям французьких модельєрів, у цього предмета одягу з’явилося схожість з сучасним корсетом. З його допомогою підкреслювалися пишні груди, округлі стегна, створювалася видимість тонкої талії. У 18 столітті корсети були широко поширені в європейських країнах. Не носіння корсета дамою передбачало її вульгарну і розбещену поведінку.

Йшли століття, але не відбувалося змін принципу корсета. Як і колись у цього жіночого предмета одягу вставки і шнурівка, покликані підтримувати фігуру і поставу. Зі зміною моди відбувалася зміна тільки зовнішнього вигляду корсета, оскільки для його виготовлення використовували різні матеріали.

З 20-х років 19 століття при шиття корсетів стали застосовувати китовий вус. Це давало можливість втягнути талію майже до сорока сантиметрів. Ціна китового вуса тоді була високою, і носіння корсетів з його елементами могли дозволити собі стали лише дами з вищого суспільства.

У 1905 році, з появою моди на струнку, елегантну фігуру, у корсетів відпала необхідність бути обов’язковою частиною гардеробу жінок. Але корсет вельми популярний, коли шиють весільні та деякі вечірні сукні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: