Історія Пива!

Археологи вважають, що напійсхожий на пиво був дуже популярний у Вавилоні, тобто історія пива почалася ще4000-6000 років до н.е. Жителі Вавилона виготовляли напій, який вважаєтьсяпрообразом пива, таким чином: розтирали між каменями ячмінні зерна та зернаспельта (вид злаку, який вважається первообразной пшеницею), потім цю сумішзаливали водою з додаванням спеціальних трав. Після того як сусло настоїтьсяпротягом декількох днів, виходить освіжаючий напій, який чимось нагадує пиво.

Пили цей напій за допомогою соломинки абоочеретяної трубочки, так як, було багато осаду на дні судини. Хміль тоді незастосовували, швидше за все, він був ще не відомий.

Існують достовірні свідчення, що існувалорозвинене пивоваріння  в Давньому Єгипті.Спочатку єгиптяни купували пивний напій у Вавилоні, і поступово він припав їмвельми до смаку. Однак імпортувати пиво було важко в ті часи. Проробивши довгийшлях на верблюдах і по жарі, пиво втрачало свої смакові достоїнства. ЖителямЄгипту нічого не залишалося, як самим налагодити його виробництво.Давньоєгипетське пиво було солодким і міцним, називали його «хек». Найдавнішийрецепт єгипетського пива відноситься до 3500г до н.е. З Єгипту пиво потрапило вЕфіопію (430-355 рр. до н.е.), і стрімко там поширилося. Потім з пивомпознайомилися фрігійці і фракійці.

У 1 столітті н.е. в Галії робили пивний напійпід назвою – «корму», який зберігався до кінця XIX століття в Англії, у Франціїта Бельгії. Греки і римляни пиво вважали варварським напоєм, а самі пили вино. Германцінавчилися варити пиво у фінікійців ще 3000 років до н.е.

  

Своєю назвою пиво зобов’язане старогерманцям.Вважається, що назва походить від латинського слова biber – напій, у якомувпізнається сьогоднішнє німецьке слово Bier або англійське beer. За смаком пивостарогерманців було абсолютно не схожим на пиво наших днів. На смак воно булосолодкуватим і гидким. У той час гіркоту пиву додавали не хміль, а особливийрід вересу під назвою «Грут». Від цього і походить назва податку – «правоГрута», який стягували князі з селян і торговців, який приносив чималі прибуткимістам того часу.

Хоча в тому чи іншому вигляді в багатьохкраїнах пиво вже існувало, саме хміль справив справжню революцію в пивоварінні.Хміль вирощувався ще в Стародавній Русі і швидше за все, саме звідти і потрапивдо Європи. Перші згадки про хміль відносяться до VIII століття. Однак у XIIстолітті він став важливим компонентом у виробництві пива. У Німеччині хмільцінували високо настільки, що ним платили державні мита. На перших порах вінперетворився на європейську валюту, хоча і не цілком конвертовану, так як вАнглії хміль був заборонений до вживання до XV століття.

Існує думка, що ідея додавати хміль в пивовиникла в монастирях. Ченці більш систематично вели пошуки, ніж ремісники-пивовари.Більш того, ченці були грамотні і скрупульозні, вони фіксували результати своїхдослідів, і всі ці записи збереглися до теперішнього часу. У ті часи в Європіохоронюваних кордонів не було, і мандрівні, знаючі секрети пивоваріння, ченціобходили один монастир за іншим, обмінюючись досвідом пивоваріння. Завдякицьому монастирі одержали офіційне право займатися пивоварінням і торгівлеюпивом. Вважається, що не пізніше XIII століття пивоваріння стало на комерційнуоснову. І вже до XIII століття в Німеччині варили вже досить стерпне інешкідливе для здоров’я пиво. Німецьке пиво пили вже і в Пскові, і в Новгороді.А з Давньої Русі германці везла російський мед, який вважався пивним напоєм, іхміль. Ще однією важливою подією в історії пивоваріння стало відкриття ЛуїПастером в XIX столітті одноклітинних організмів – дріжджових грибків,відповідальних за бродіння. З того часу пиво підкорило весь світ.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: