Історія портсигара.

Перші портсигари (від французького Porte – cigare – «плоска коробочка» ) з’явилися в ХVII столітті в Європі з поширенням куріння. У нас портсигари увійшли в ужиток за Петра I, коли імператор легалізував тютюн і дозволив куріння. На антикварні портсигари тих часів незмінно існує підвищений попит в середовищі колекціонерів старовини.

Спочатку для виготовлення портсигарів майстри використовували різні матеріали, але незабаром основним стало срібло, з якого впродовж кількох століть виготовлялося переважна більшість портсигарів. Вибір срібла в якості основного матеріалу обумовлений унікальними властивостями цього металу. Срібло зручне в обробці, прекрасно протистоїть впливу навколишнього середовища, а також має гарний колір і блиск.

На початку ХХ портсигар носили в кишенях всі поважають себе представники вищого стану, державні службовці та військові. І щоб володіти красивим портсигаром не обов’язково було бути завзятим курцем.

У період Першої світової війни портсигари стали настільки популярні, що їх прийнято було дарувати відзначилися в бою офіцерам, наносячи на портсигар іменний або дарчий напис. Саме такі антикварні портсигари, в даний час високо цінуються у колекціонерів і любителів старовини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: