Виноробство у Франції з’явилося в III столітті н.е., коли римляни привезли виноград. Перший коньяк з’явився в XVI ст. імовірно в департаменті Шаранта. У той час вироблялося занадто велика кількість вина, а експорт в інші країни займав дуже багато часу, інколи навіть кілька місяців. Вино не витримувало такий тривалий шлях і втрачало свої смакові якості. Тоді місцеві винороби вирішили його дистилювати.
 
Вважається, що ідея дистиляції прийшла в Європу разом з арабами. Перша згадка про таку операцію відноситься до 1638 Тутешні майстри винайшли перегінний апарат (аламбіках). В результаті вийшов напій, який дуже сподобався виробникам і якому дали назву «бренді», що означає «палене вино».
 
Особливо популярним коньяк став після того, як його продегустував і оцінив король Людовик XIV. З благословення великого монарха благородний бурштиновий напій став новим символом і предметом національної гордості французів, коханим і одним з найдорожчих
 
У числі міст, що активно торгували  закордоном, був Коньяк, навколо якого розкинулися прекрасні виноградники і за назвою якого був названий напій. Перший коньячний спирт високої якості був отриманий в Коньяку Жаком де Круа Мароні. Але саме голландці привезли перегінний куб в Коньяк і організували там виробництво спирту з виноградного вина. Втім, частину його, купці продавали в тому ж регіоні . Чому ж саме Коньяк став світовою столицею міцних спиртних напоїв?
 
Виробляти винний спирт можна скрізь, де є вино. Однак для отримання справжнього коньяку, вино має бути вироблено з винограду, що росте на відповідних грунтах. До того і ж йому необхідне в достатку сонячне світло. Є чимало й інших обов’язкових умови, які вдало поєднуються тільки в провінції Коньяк. Наприклад, кам’янисті грунти, багаті вапняком, характерні для однієї з зон виноробства цього регіону – Grande Champagne (Велика Шампань). В іншій зоні – Petite Champagne (Мала Шампань) – каменів у грунті значно менше. Виноград обох зон дає тонкі, ароматні винні спирти, здатні розкривати свої достоїнства десятиліттями. У зоні Borderies ( Бордери ) грунту більш жирні, з переважанням глини і кремнезему, але містять і вапняк. Тому місцевий виноград дає спирти з яскраво вираженим округлим смаком. Зони Fins Bois ( Тонкі лісу) і Bons Bois ( Хороші лісу) – це лісові райони з піщаними грунтами. Зростаючий тут виноград дає спирти, що формують так зване «тіло» коньяку, тобто його міцність і терпкість. Їх використовують в основному при купажі коньяків.
 
Ще один важливий чинник, що обумовлює унікальність французьких коньяків, – гори Центрального масиву, які не пропускають холодні вітру з півночі і затримують вологе повітря з Атлантики.
 
До цього слід додати і місцеві способи дистиляції, і особливі склади для витримки спиртів, і спеціальні породи дерева для бочок, і, нарешті, чорний грибок, що покриває стіни і дахи коньячних підприємств, і павутину, яку плетуть тільки місцеві павуки (а це теж вельми важливо для витримки коньяку).
 
Є достовірні свідчення, що вже в кінці XVII століття в місті Коньяк налагодили виробництво міцного спиртного напою однойменної назви. Незабаром з’ясувалося, що він володіє дивовижною властивістю, значно підвищує його смакові властивості.
 
В1701 р. під час війни між Англією і Францією були припинені постачання коньяку. На винних складах скупчилося багато бочок, в тому числі зроблених з деревини дуба. І виявилося, що внаслідок тривалої витримки в дубових бочках поліпшуються смакові якості напою. З тих пір торговці стали навмисно витримувати напій у бочках тривалий час, а також удосконалювати технологію змішування компонентів. Коли закінчилася війна (1713 р.), технологія виробництва коньяку була вже досить добре розроблена і стали з’являтися перші коньячні фірми ( Коньячні будинку).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.