Історія шоколаду.

Шоколад! Він продається в будь-якому магазині, на будь-якому ринку, в будь-якому, навіть найменшому кіоску. Його їдять люди будь-якої вікової категорії, а діти ж просто жити без нього не можуть. Шоколад буває гіркий, молочний, білий, пористий, діабетичний. У нього додають каву, коньяк, ванілін, фрукти та ягоди, родзинки, горіхи, вафлі, печиво, цукати, навіть перець! На початку XIX століття шоколад продавався в аптеках, як засіб для сил і бадьорості, а причини підвищення настрою від поїдання шоколаду досі остаточно не пояснені. Звідки ж узявся цей чудовий продукт, і як його виготовляють? 

Приблизно на початку нашої ери на півострові Юкатан оселилися індіанці Майя. Тут вони відкрили дике дерево какао. Протягом багатьох століть, індіанці змішували обсмажені какао-боби, воду і перець, отримуючи чудовий, трохи гіркуватий, пінистий напій, що має цілющі властивості. Він знімав втому, надавав сили, розганяв смуток. Майя розбили величезні плантації цієї рослини, боготворили його, порахувавши какао даром богів. 

Першим європейцем, що спробували какао, став Христофор Колумб. Але той не оцінив чудовий напій, і зерна какао – бобів так і залишилися незатребуваними. Лише через 17 років, конкістадор Ернан Кортес, по праву оцінив напій. Після походу, який закінчився в 1528 році, Ернан Кортес привіз до Європи кілька мішків зерен какао-бобів, дав йому сучасну назву шоколад, і тільки тоді європейці оцінили напій. 

В 1828 році голландець Конрад ван Гутен запатентувал більш дешевий спосіб вичавлювання какао масла і какао тертого. Це дозволило виробляти твердий шоколад, яким ми його знаємо. Перший плитковий шоколад був зроблений в 1847 році на англійській кондитерській фабриці JS Fry & Sons. 

Виготовлення шоколаду 

Шоколад виготовляють з какао-бобів. Вони знаходяться в м’якоті плоду какао-дерева по кілька десятків штук в одному плоді. 

Боби сушать, для поліпшення смаку і аромату очищають, сортують і обсмажують. Потім дроблять в крупу і перетворюють на рідку масу. Жир становить 52-56% какао-бобу, тому він називається “масло какао”. В процесі обробки виходить какао терте. З нього на пресі видавлюють масло какао, після чого залишається “какао-макуха”. 

З какао тертого, какао масла і цукрової пудри виготовляють шоколад, а з какао-макухи – какао-порошок. В шоколадну масу додають смакові інгридієнти (горіхи, ягоди, коньяк тощо) І відправляють на прес.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Комментариев: 1
  1. Ілля

    Написано історія шоколаду а тут її нема

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: