Історія скрипки.

Скрипка – найбільш поширенийсмичковий струнний інструмент, який користується неймовірною популярністю ще зXVI століття в якості сольного і акомпануючого інструменту у складі оркестру. Скрипку також називають«королевою оркестру». 

Суперечки про те, коли і дез’явився цей легендарний музичний інструмент, не вщухають і донині. Деякіісторики припускають, що смичок з’явився в Індії, звідки потрапив до арабів іперсів, а від них уже перейшов до Європи. В ході музичної еволюції було багаторізних версій смичкових інструментів, що вплинули на сучасний вигляд скрипки.Серед них можна виділити арабський ребаб, німецьку роту і іспанську фідель,поява на світ яких відбулося в XIII-XV століттях.

Саме ці інструменти сталипрабатьками двох головних смичкових – віоли і скрипки. Віола з’явилася раніше,вона була різних розмірів, грали на ній стоячи, тримаючи на колінах, а пізніше- на плечах. Такий вид гри на віолі і привів до появи скрипки. 

Деякі джерела вказують на походження скрипки від польського інструментускріпіца або від російської скрипілі, поява яких відноситься до XV століття.

 

Довгий час скрипка вважаласяпростонародним інструментом і не звучала сольно. На ній грали мандрівнімузиканти, а основним місцем її звучання були трактири і кабаки. 

У XVI столітті завиготовлення скрипок беруться італійські майстри, що займалися виробництвомвіол і лютнеї. Вони зодягли інструмент в ідеальну форму і наповнили кращимиматеріалами. Першим майстром, що виготовив першу сучасну скрипку, вважається Гаспаро Бертолотті.Основний внесок у перетворення та виготовлення італійських скрипок все жздійснило сімейство Аматі. Вони зробили тембр звучання скрипки більш глибоким ініжним, а характер звучання – більш багатогранним. Головною задачею, яку поставили перед собою майстра, вони виконали чудово -скрипка, як і голос людини, повинна була в точності передавати емоції і почуттячерез музику.

Трохи пізніше, там же в Італії, над удосконаленням звучання скрипкипрацювали всесвітньо відомі майстра Гварнері і Страдіварі, чиї інструменти насьогоднішній день оцінюються в цілі статки.

У XVII столітті скрипка стаєсольним учасником оркестрового складу. У сучасному оркестрі налічує близько 30%скрипалів від загального числа музикантів. Діапазон і краса звучання музичногоінструменту настільки широкі, що для скрипки пишуться твори всіх жанрів музики.Великі композитори світу писали безліч неперевершених шедеврів, де головнимсоло інструментом була скрипка. Перший твір для скрипки було написано в 1620 роцікомпозитором Маріні і називався «Romanesca per violino solo е basso».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Комментариев: 9
 1. диана

  :smile:

 2. Аноним

  :idea: :idea: :idea:

 3. Аноним

  :idea: :lol:

 4. Аноним

  :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :???: :???: :???: :???: :???: :???: :???: :???: :idea: :!: :!: :!: :!: :?:

 5. Аноним

  :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :???: :???: :???: :???: :???: :x :x :x :roll: :roll: :roll: :!:

 6. Аноним

  :evil: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :cry: :!: :!: :???: :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :!: :!: :!: :!: :!:

  1. единорог

   ну норм но длинооооооооооооооо ;-) ;-) ;-) ;-) :evil: :twisted: :smile: :smile:

   1. никто

    :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :smile: :smile: ;-) ;-) :idea: :idea: :idea: :idea:

   2. лолололл

    :twisted: :smile: :twisted: :smile: :twisted: :smile: :twisted: :smile:

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: