Чи знаєте Ви, що щось схоже на сучасну жувальну гумку знаходили практично у всіх частинах земної кулі? Приміром, сибіряки для очищення порожнини рота застосовували смолу модрини, індіанці любили пожувати сік гевеї, а греки використовували смолу мастичного дерева в якості зубної пасти і для зміцнення ясен.

Вперше жувальну гумку почав виробляти Джон Кертіс. Американець відкрив свою фабрику в містечку Бангор в 1848 році. Найперші жуйки носили назви «вершки з цукром» і «біла гора», однак у той час покупці не оцінили новинку по достоїнству, і фабрику довелося закрити.

А ось запатентувати винахід жуйки вперше вдалося дантисту зі штату Огайо, Вільяму Фінлі Семплізу, у далекому 1869 році. Варто відзначити, що Вільям так і не зміг налагодити її виробництво, і незабаром зовсім забув про свій винахід.

Через деякий час Волтер Димер розробив формулу жувальної гумки, яку застосовують до цього дня. Сталося це в 1928 році і, згідно з формулою, жуйка повинна складатися на 60% з цукру, на 20% з каучуку, на 1% з ароматизаторів і на 19% з цукрового сиропу. Тільки в наші дні замість каучуку прийнято використовувати синтетичну гуму, а ще додається цілий ряд хімічних речовин у вигляді загусників, стабілізаторів і підсилювачів смаку.


Вже через 2 роки після появи аналога сучасної жуйки, професор на прізвище Халлінгворт в час свого дослідження дійшов висновку, що жуйка заспокоює нерви пацієнтів, завдяки чому її тут же включили в щоденний пай армії США.

А творець одного з найпопулярніших брендів жувальної гумки Уіл Ріглі, в молоді роки виробляв мило. Своїм постійним покупцям він дарував жуйку, але незабаром помітив, що більшість клієнтів відвідують його не заради мила, а через жуйки. Тоді він вирішив остаточно зайнятися виробництвом жувальної гумки.

Цікаві факти

– 23 вересня – це день жувальної гумки, так як в цей день Джон Кертіс зробив свою першу жуйку;

– Багато країн з різним успіхом намагаються побороти жувальних хуліганів. В Англії навіть за кинуту або приліплену жуйку в громадському місці можна легко потрапити за грати на добу;

– А в Сінгапурі жуйку зовсім заборонили, і якщо на вулиці зустрінуть людину з жуйкою в роті, то йому доведеться сплатити великий штраф;

– У Каліфорнії влада вирішила боротися з цим явищем іншими методами. У місті Сан-Луїс-Обіспо встановлена ​​спеціальна стіна, на яку прийнято приклеювати жуйки. Дана стіна вже стала місцевою визначною пам’яткою;

– В 1994 році Сьюзан Мантгомері надула бульбашку диамером в 58,5 сантиметрів, її рекорд навіть потрапив в книгу рекордів Гіннеса.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.