Івана Купала!

Стародавнє слов’янське свято Івана Купала вважався самим таємничим і енергетично сильним. За повір’ями, під час таїнств і обрядів, в ці літні Купальські гуляння очищається душа, виганяється нечиста сила, продовжується молодість і краса, з’єднуються призначені один одному серця.

Відбувається це грандіозне дійство в ніч з 6 на 7 липня і весь наступний день і проходить по всім язичницьким споконвічно слов’янським канонам.

До святам Купала готувалися заздалегідь. Юнаки та чоловіки споруджували з сухих гілок величезні курені для багать. Молоді дівчата збирали досвітню омолоджуючу росу, з квітів і трав плели вінки, щоб у розпал свята пустити їх по річкових хвилях і передбачити долю. Жінки-цілительниці запасалися зборами до наступного року. 

Саме в Купальську ніч Мати-Природа об’єднувала сили рослин, вогню і води і наділяла їх чарівними властивостями, здатними очищати душі, зцілювати недуги, виганяти злі сили і приносити благополуччя.

Не даремно ця подія слов’янської культури відносять до однієї з найбільш феєричних. Інакше, як назвати злиття палаючих багать, обрядове обмивань, веселих безтурботних хороводів та урочистих співів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: