Каїр – місто пірамід, мечетей і мінаретів!

Поченається гаряча пора відпусток. Багато хто стоїїть перед вибором, куди ж відправитися, провести свою відпустку. Як співається в популярній пісеньці середини минулого століття: що комусь сняться гори, когось вабить море … Ми рекомендуємо всім, кому ще не довелося побувати в Каїрі, відправитися саме до цього унікального, в своєму роді, місто – місто пірамід, мечетей і мінаретів.

 
Столиця Єгипту, заснована в 969 році, є не тільки найбільшим і густонаселеним містом держави, але і всього континенту в цілому. У цьому місті проживає близько 10 мільйонів чоловік, що складає близько 20% всього населення Єгипту. Таємничий Каїр розкинув свої простори на північному сході Єгипту,неподалік від дельти річки Ніл. Старий Каїр розташувався на околиці столиці, що знаходиться на східному березі Нілу. Саме тут туристи можуть побачити своєрідні середньовічні споруди.
 
Каїр іноді називають містом трьох культур, так як він гармонійно поєднав у собі християнську, мусульманську і давньоєгипетську культури. Якщо вам пощастило відправитися у відпустку в цю цитадель історичних пам’яток культури та архітектури стародавнього світу та середньовіччя, ви неодмінно повинні відвідати ряд найбільш яскравих і значущих місць міста-легенди. Треба зауважити, що в древньому місті багато будівель, зведених ще до його заснування: мечетей і мінаретів.
 
Однією з основних визначних пам’яток Каїра багато століть є Цитадель.Це унікальна найстаріша фортеця в світі, що зберігає на собі віковий відбиток навал віроломних завойовників. На території фортеці споруджено палаци, мечеті,казарми, склади. У туристів є чудова можливість помилуватися чудовим видом на місто з її стін.
 
Древній район міста, відомий як Вавилон Єгипетський, є представником християнської частини Старого Каїра. Єгипетська християнська церква називають просто коптська (для єгиптян). Коптські церкви дуже схожі з православними храмами, відмінності полягають в тому, що там практично немає фресок, але зали церков щедро прикрашені величезною кількістю ікон.
 
Так само, яскравими представниками міста трьох культур, є акведук від Нілу до Цитаделі, Каїрський Оперний театр, найстаріший арабський університет Аль-Азхар, єгипетський Музей Древности, базар ремісників Хан-ель-Халілі, християнські церкви і мусульманські пам’ятники, крім перерахованих вище об’єктів, тут є велика кількість стародавніх храмів. До унікальних місць Каїра відноситься фараонове село. В епоху Стародавнього царства там знаходилася столиця країни – Мемфіс. Ті, для кого піраміди (Хеопса, Хафра, Мікеріна) – не порожній звук, слід неодмінно відправлятися до їх місця знаходження, розташованого неподалік від багатомільйонного міста.
 
Колоритна, яскрава і столиця Єгипту служить гідною візитною карткою однієї з найдавніших країн нашої планети.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: