Камінь бірюза. Як доглядати за прикрасами з бірюзою?

Незрівнянний камінь бірюза – один з найкрасивіших каменів, які відомі людству. Цінителі ювелірного мистецтва стверджують, що прикраси з бірюзою, до обличчя будь-якій представниці прекрасної статі, будь то елегантна дама у віці або зовсім юна красуня. <="mso-ansi-language: UK;"> Ювелірні вироби з бірюзою – одні з найбільш модних у цьому сезоні. Ці помітні і яскраві прикраси підкреслять жіночність та індивідуальність.
 
Камінь бірюза буває різним за кольором: від ніжно блакитного до злегка зеленуватого. Цей мінерал відноситься до класу мінеральних каменів.
 
Бірюза дивно прекрасна, і своїми ніжними відтінками нагадує морські хвилі. Найціннішою вважається бірюза чистого блакитного кольору. Камінь бірюза, пересічений коричневими і чорними прожилками, а також зеленувато-зеленого кольору вважається більш низьким за якістю і має істотно меншу ціну. Бірюза від сонячного світла може зблякнути,тому її бажано ховати від яскравого сонця.
 
Крім того, бірюза – це мінерал, який може вбирати вологу, тому вироби з бірюзою бажано оберігати від перепадів температур, випарів і хімічних засобів для чищення. З плином часу або від перегріву камінь бірюза може змінити свій колір. З блакитної бірюза може стати зеленуватою, тому що залізо, яке є в мінералі, має тенденцію до окислення.
 
Прикраси з бірюзою краще не опускати ні в яку рідину, бо блакитно-зеленуватий колір може отримати через окислення жовтуватий відтінок.На сонці камінь бірюза знебарвлюється, тому довше двадцяти років бірюза неживе.
 
Як доглядати за прикрасами з бірюзою?
 
Догляд за такими прикрасами повинен бути дуже акуратним і дбайливим. Ювелірні вироби з каменю бірюзи слід берегти від будь-якого нагріву, дії кислот, абразивів, випарів і перепадів температур.
 
Запам’ятайте, що прикраси з бірюзою ні в якому разі не можна мити і особливо чистити в мильних розчинах, тому що, як вже говорилося вище, вона маєя скраво виражені гігроскопічні властивості і при взаємодії з вологою змінює колір. Ювелірні вироби з бірюзою бажано чистити якою-небудь м’якою тканиною, наприклад шматочком вовни або фланелі.
 
Камінь бірюза – дуже примхливий мінерал. Тому, щоб видалити сильні забруднення, в крайньому випадку, можна використовувати дистильовану воду або спирт. Для того щоб повернути колір бірюзі, можна її самостійно відполірувати шматком сухої замші або фланелі.
 
Так як прикраси з бірюзою робили з давніх пір, про цей камені збереглося багато легенд і повір’їв, та й способів догляду за ним теж відомо досить багато. Для того щоб почистити камінь бірюзу, на Сході його натира лим’ясом і згодовували індикові, а потім різали його, і виймали бірюзу зі шлунку.
 
На бірюзу благотворно впливає тваринний жир, тому, здавна її натирали баранячим жиром і курдючним салом. Від подібного впливу бірюза «оживала», а від зіткнення з рослинним маслом -«вмирала».<="mso-ansi-language: UK;"> Ще цей камінь можна покривати воском, щоб надати йому блиск і трохи оживити.
 
Нерідко під каменем в кільцях збирається бруд, прибрати його можна сірником з шматочком вати, змоченою в спирті. Якщо все-таки деякі частинки забруднення видалити не вдасться, бажано звернутися до фахівця. Парову або ультразвукову обробку до бірюзі застосовувати ні в якому разі не можна.
 
Крім сонця, води і хімічних речовин негативно впливати на колір каменю можуть косметичні та гігієнічні засоби.
 
Якщо ваша бірюза позеленіла, відновити її можна тільки фарбуванням верхнього шару. Тому не поспішайте замінювати позеленілу стару бірюзу новими камінням. Ви можете наразитися на шахраїв і отримати замість природного каменю дешеву підробку. Краще зверніться до фахівців, які облагородять вам бірюзу без її вилучення з ювелірного виробу. Щоб ваш камінь бірюза довше «жив», носіть його і дбайливо до нього ставтесь.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: