Капризи та істерики у дитини.

Форма, в якій виявляються капризи дитини, може бути різною. В залежності від темпераменту, фізичного і емоційного його стану дитячі істерики можуть проявлятися через пхикання або вищання,крики, кидання всім підряд і навіть через укуси дорослих. 
 
Перше, що повинні зробити батьки,це визначити причину дитячого гніву. Це може бути просто каприз, наприклад,коли дитині не купили бажану іграшку, погане самопочуття, яке дитина не може описати словами (наприклад, нудота і слабкість, яку може викликати сонячна радіація). Поганий настрій може викликати підвищена природна радіоактивність, вологість або тиск. Факторів, які можуть вплинути на поведінку малюка маса, головне – не нервувати, а постаратися зрозуміти дитину. 
 
Друге правило. Якщо негарна сцена тільки починається, то потрібно постаратися відвернути дитину, переключити його увагу. Це можна зробити тільки в тому випадку, якщо дитина ще осудний і не дійшов до кульмінації своєї істерики. 
 
Правило третє. Якщо «сцени»уникнути не вдалося, то залишайтеся абсолютно спокійними і байдужими до криків дитини. Зазвичай такі «крикуни» грають, що називається, на публіку. Тому, якщо ви не будете звертати увагу, то є шанс, що дитина заспокоїться. Розмовляйте з дитиною тихим голосом. Можна прикласти змочену в холодній воді хустку до скронь і до лоба. 
 
Четверте правило. Лінію поведінки слід обрати при перших же примхах дитини, і надалі її дотримуватися. Якщо ви не будете потурати примхам, то велика вірогідність того, що в майбутньому їх буде набагато менше. А якщо ви будете виконувати вимоги дитини, то вона буде використовувати капризи як спосіб вимагання. 
 
Правило п’яте. Дитина відчуває всі ваші емоції, але на відміну від вас не вміє їх стримувати. Тому, якщо ви підвищуєте голос, дитина починає кричати. Якщо ви лаєте дитини, у нього починається некерована істерика. Тому розмовляти з дитиною потрібно тихим спокійним голосом. 
 
Правило шосте. Не шантажуйте дітей фразами «Якщо не замовкнеш, я помру ..». Все чого ви доб’єтеся, це навчите дитину брехати. 
 
Правило сьоме. Коли істерика пройшла, ласкаво поговоріть з дитиною. Скажіть йому, що ви засмучені його поведінкою, але все одно його дуже любите. Цінуйте дитину і завжди намагайтеся її зрозуміти.Слідкуйте за її здоров’ям і за навколишнім середовищем, в якій він знаходиться. Бажано, щоб в будинку були прилади (наприклад, термометр, дозиметр радіоактивності тощо), які можуть виявити зміни погоди і негативні природні явища. Намагайтеся завжди контролювати свої емоції, адже невірний крок може привести до істерики, яка згодом стане «візитною карткою» дитини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: