Каркасне будівництво: наскільки міцним і теплим буде каркасний будинок?

Кожен хоче, щоб в домі було затишно, тепло, сухо. Коли приходить момент будувати свій дім, виникає безліч питань, пов’язаних з вибором матеріалу стін, даху, розміру будинку та інших моментів. Не тільки останнім часом, а вже давно, використовується технологія зведення каркасних будинків, яка при сучасному багатстві будівельних матеріалів набула ще й приставку «енергоефективна». У чому ж полягає ця енергоефективність?

Каркасний будинок (ще його називають каркасно-щитовий) – це конструкція з дерев’яного або металевого каркаса, заповненого утеплювачем і обшитого листами (щитами) найчастіше цементно-стружкової плити, орієнтовано-стружкової плити або фанери. Каркасні будинки можна по праву вважати Еко-будинками – адже їх можна зробити повністю з дерева: каркас з бруса, щити з фанери або OSB, утеплювач – ековата, тирса, очерет, тюкована солома, лляний утеплювач, покрівля – дерев’яна «черепиця» гонт, або тесова.

Переваги каркасного будівництва

Легкість будинку. Зазвичай такі будинки ставляться на неглибокий стрічковий фундамент, стовпчастий фундамент (при невеликому розмірі будинку) або гвинтові палі (універсальний варіант). Незвичайність каркасного будинку полягає в тому, що при необхідності ремонту фундаменту будинок часто можна підняти, не пошкодивши, або й зовсім перевезти на інше місце, хоча таке і рідко зустрінеш.

Висока швидкість будівництва. Хоча каркасні будинки зазвичай використовують тільки в малоповерхових проектах, але, використовуючи сучасні матеріали, є можливість побудувати і двох-трьох-чотириповерховий будинок.

Незалежність від типу грунту. Низька вага і жорсткість матеріалів як каркаса, так і обшивки, дозволяють зберігати цілісність будинку і виключити проблеми, пов’язані з осіданням будинку.

Міцність конструкції будинку безпосередньо залежить від точного проходження архітектурним розрахунками на міцність відповідно до розрахункових сніговими і вітровими навантаженнями. Любительське будівництво без перевіреного плану може призвести до сумних наслідків.

Низька теплоємність. У холодну пору року ця властивість дозволяє швидко прогрівати будинок до потрібної температури, так як не потрібно гріти масивні кам’яні (цегляні) стіни. Це також допомагає економити на паливі, що є пріоритетним напрямком у приватному та іншому будівництві – максимально низька теплопровідність стін і перекриттів дозволяє витрачати менше все більш цінного в сучасній екологічній обстановці палива.

При правильному будівництві стін створюється «дихаючий» ефект, який аналогічний такого ж ефекту в зрубах. Паропроникні стіни регулюють рівень вологості всередині будинку і створюють комфортний мікроклімат.

Недоліки каркасних будинків

Переваги каркасного типу будівництва та великий попит на матеріали, необхідних для нього, породили пропозицію дешеве, але неналежної якості: таким чином, часто в OSB плитах китайського виробництва перевищено рівень випаровування сполучної речовини, формальдегіду, який володіє отруйними і канцерогенними властивостями.

Крім того, дешеві утеплювачі, такі як мінеральна скловата або базальтова вата, можуть бути джерелом того ж формальдегіду і пилу, що володіє канцерогенним ефектом. Це не відноситься до утеплювачів відомих виробників, що пройшли перевірки і підтримуючих свою репутацію.

Звідси випливає ще один недолік – незахищеність від вогню. Якщо в якості обшивки використані проста непокрита OSB плита і суха вагонка – стає зрозуміло, що будинок має високою пожежо-небезпеку. Однак при використанні негорючих матеріалів, таких як цементно-стружкова плита і пожежостійкий гіпсокартон, від цього недоліку можна позбутися.

Різні особливості каркасного будівництва
Наприклад, в силу своєї легкості, каркасний будинок може похвалитися свободою вибору форм і поєднання декоративних рішень.

Застосування гвинтових паль дозволяє без великих підготовчих робіт самостійно влаштувати фундамент. Навіть краще, якщо для цього не будуть притягнуті сторонні робітники – легше суворо проконтролювати рівень, до якого потрібно звернути палі. Основна помилка новачків полягає в тому, що вони вигвинчують палі повторно, а це порушує правильний хід робіт у відповідності з технологічним процесом.

При влаштуванні стін неприпустимо використання поліетилену замість парозахисної мембрани. Вона монтується зовні на утеплювач і покликана захистити утеплювач від вітру і вологості і в той же час вивести зайву вологу зсередини, з утеплювача. Не тільки намоклий через неправильне влаштування стін утеплювач втрачає свої властивості, але й сам каркас і обшивальні матеріали швидко приходять в непридатність, так що помилятися тут не можна.

Які утеплювачі можна використовувати для каркасного будинку? Це і вже згадані базальтова вата, мінеральна вата, пінополістирол (Піноплекс), пінополіуретан, ековата, вибір обумовлений вашими вподобаннями.

Яку краще вибрати покрівлю? Найекономічнішою є двосхила покрівля, яку можна покрити металочерепицею або ж гнучкими матеріалами на основі бітуму – ондулін і гнучка черепиця.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: