Каркасні будинки. Як будуються каркасні будинки?

Дерев’яні каркасні стіни – найбільш легкий спосіб побудови будинку. Особливо хороший цей варіант для дачних та присадибних будиночків. Так, при менших матеріальних витратах, ніж у випадку брущатих будинків, вони виявляються не менш звуконепроникними і теплими. Навіть взимку прогріти такий будинок до комфортних температур – справа кількох годин. Це особливо важливо для сезонних споруд.15 см – достатня товщина для каркасних стін. З усіх видів стін, каркасні стіни – найлегші і стійкі до деформацій. Вони можуть бути зведені навіть на фундаменті «плаваючі стовпчики». Також каркасні стіни, практично, можуть витримувати необмежене число циклів заморожування-відтавання. Обшивка стін забезпечить захищеність (хоча і не найнадійнішу) від вологи і вогню.

Також каркасні будинки характеризуються найбільш вільним плануванням приміщень. Витрати сил, часу і коштів на зведення стін при цьому мінімальні. Дуже приємно те, що не потрібно чекати опади фундаменту після зведення стін та перекриття, оскільки така практично відсутня. При правильно спланованих роботах можна вже через місяць після початку робіт вселятися в будинок, який ще зовсім недавно був пустирем …

Однак, і в цій ложці меду знайдеться бочка дьогтю. Дерев’яні стіни, по-перше, вкрай вразливі для вогню. По-друге, вони бояться комах і гниття. Отже, дошки необхідно ретельно антисептировать. Основний матеріал для обшивки стін, іменований вагонкою, досить швидко (звичайно 2-3 роки) розсихається. На стінах можуть з’являтися щілини. Якщо вагонка була встановлена на каркас правильно, то ці щілини будуть некрізні.

Прийнято вважати, що термін експлуатації каркасних будинків не перевищує 30 років. Але застосування новітніх матеріалів здатне продовжити цей термін. Якщо розміри будинку великі, то це призведе до ускладнення конфігурації каркаса. Наслідком буде зниження надійності. Вищезазначені особливості каркасних будинків роблять їх хорошим варіантом для дачних будівель сезонної або цілорічної експлуатації, але занадто ненадійними для будівництва постійного житла.

Характерно, каркас складається з верхньої і нижньої обв’язок для стін, а також підкосів для збільшення жорсткості конструкції. Містить каркасний будинок і такі допоміжні елементи, як ригелі і проміжні стійки. Між ними розташовуються дверні та віконні рами. Після того, як каркас зібраний, його слід обшити дошками товщиною приблизно 2 см. Замість дощок також використовуються і інші матеріали. Наприклад, азбестоцементні плити.

Стіни утеплюють наступним методом: кладуть дошки в два шари, залишають між ними простір, що заповнюються сипучими, рулонними або плитними теплоізоляторами. Рулонні і плитні матеріали треба прикріплювати до стіни цвяхами. Шви замазують гіпсовим розчином. Потім законопачують клоччям. В процесі укладання плит (в декілька) шарів, шви між шарами повинні перекриватися на 1/5 або 1/3 ширини утеплювача.

Для того щоб перешкодити проникненню вологого повітря в простір між дощок і плит утеплювача, під обшивку внутрішньої стіни треба укласти пароізоляцію з поліетилену або шар руберойду. Шар руберойду перед застосуванням треба змішати з вапном. Застосування вапна – відомий народний метод боротьби з гризунами.

Також замість вапна можна використовувати пемзу, шлак, мох, торф, солому, соняшникову лузгу та інші теплоізоляційні матеріали в якості засипки. Незважаючи на те, що засипні сухі утеплювачі-наповнювачі дешеві, доступні і достатньо захищені від гризунів, у них є один глобальний недолік: вони з часом просідають з утворенням вкрай небажаних пустот. Щоб цього не сталося, треба стіни підняти на 30 см вище балок стелі і забити їх до відмови засипанням. Поступово осідає засипка з часом заповнить порожнечі без подальшого утворення щілин. Засипка вийде більш міцною, якщо до неї додають твердий заповнювач. В якості такого можна вибрати гіпс з вапном. При цьому на 80% тирси беруть 5% гіпсу.

Іноді при забудові використовують зволожену засипку. Готують її наступним чином: беруть 0,5 частини гіпсу і 2 частини води на одну частину органічного заповнювача. У процесі приготування зволожених засипок краще користуватися мірками при змішуванні пропорцій, оскільки в цій справі потрібна велика точність. Отже, готуються вологі заповнювачі ретельно змішуванням заповнювача, в’яжучого речовини і води. Такий заповнювач повинен сохнути 2-4 тижні в залежності від погодних умов при будівництві.

Деякі будівельники допускають помилку, коли при виготовленні вологого заповнювач застосовують гідроізоляційні матеріали (наприклад, толь і руберойд). Цього ніколи не варто робити: такі матеріали не дозволять повноцінно висохнути заповнювача. Це викличе розвиток грибка, який особливо небезпечний для дерева.

Найбільш ефективним теплоізоляційним матеріалом прийнято вважати плити з органічних матеріалів. Як правило, їх роблять квадратами 50 х 50 см. Товщина – 5-15 см. Щоб самому виготовити такі плити, треба взяти 4 частини глиняного тесту, 0,3 частини вапна (негашеним), 2 частини води. Якщо ні вапна, можна скористатися цементом – 0,3 частини на 2 частини води. Компоненти змішуються. Якщо ж вони в сухому вигляді, то обов’язково треба змочити їх водою.

Слідом за цим все ще раз треба ретельно перемішати до моменту отримання однорідної суміші. Суміш закладають у підготовлені раніше дерев’яні форми. При цьому суміш утрамбовується і сушиться в закритому приміщенні або під навісом. Тривалість сушки тісно залежна від обраного в’язкої речовини. Якщо застосовувалися гіпс або вапно, то сушити суміш достатньо 2-3 тижнів. Якщо глина – 3-4 тижні.

Панельні стіни можна збирати з тих же самих матеріалів, що й каркасні стіни. Типова ширина панелей – 0,9-1,2 м. Панелі збираються в горизонтальному положенні. Спочатку збирається рама. Потім прибивається внутрішня обшивка, плівка; панель заповнюється утеплювачем. Потім вже прибивається зовнішня оббивка.

Монтаж стін слід починати від самого кута будинку. Кутовий стик можна виконати двома методами: використовувати кутовий брус, або, як є, виконати в стик. Стінки заповнюються повстю або клоччям. Після заповнення стінки закривають із зовнішнього боку рейкою. Подбалочную обв’язка укладається зверху панелі. Типова товщина панельної стіни – 14-15 см. Якщо ж в якості заповнювача-утеплювача вибрані шлак або тирсу, то рекомендована товщина зростає до 18-20 см.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: